Účesy na ples, s ktorými zažiarite!

Plesová sezóna je opäť predo dvermi. Okrem výberu šiat, lodičiek a kabelky by ste mali myslieť aj na vlasy. Účesy na ples sú tiež dôležitou súčasťou vášho celkového plesového outfitu. Objavte s nami aké možnosti máte pri tvorbe plesových účesov.

Účesy na ples s rozpustenými vlasmi

Voľne rozpustené vlasy sú najjednoduchším typom účesu, s ktorým môžete ísť na ples.

Účesy na ples Sofia VergaraSofia Vergara na jednom z plesov v metropolitnom múzeu umenia v New Yorku, © Dimitrios Kambouris/Getty Images

Ak by sa vám zdal až príliž jednoduchý, skúste ho trochu inovovať. Napríklad si môžete vlasy vypnúť dohora.

Vypnuté vlasy – tip na účes na ples

Vypnuté vlasy sú bežným plesovým účesom. Ponúkame vám však návod na ultramoderný mohawk vzhľad, ktorý nájdete pod obrázkom tohto účesu.

Účesy na ples vypnuté vlasy

Vypnuté vlasy – účes na ples, © Tom Carson, zdroj: www.latest-hairstyles.com

Postup na účes s vypnutými vlasmi: Dobre vysušené vlasy začnite česať z prednej strany hlavy smerom dozadu. Použite kefu na vlasy alebo hrebeň s hustejšími zubami. Potom vezmite vlasy po oboch stranách nad ušami, spojte ich vzadu nad zátylkom a zaistite sponkami. Následne tupírovacím hrebeňom tupírujte časť vlasov hore medzi čelom a sponkami. Jednak tým dosiahnete objem na temeni, a jednak aj prekrytie sponiek vlasmi, ktoré sa vyšmykli. Posledným krokom je zafixovanie celého účesu poriadnou dávkou laku v spreji.

Nápady na ďalšie účesy s voľne rozpustenými vlasmi

Inšpirovať sa môžete aj našim článkom s trendami na dámske účesy 2014, kde nájdete zvlnené účesy a dozadu nagélované vlasy. Tie sú tiež skvelou možnosťou na vylepšenie jednoduchých voľne rozpustených vlasov.

Pre ešte lepšiu predstavu vyberáme pár účesov z našej databázy, ktoré by vás mohli osloviť:

Plesové účesy s drdolom

Drdol je obľúbeným prvkom vo vlasoch mnohých žien. Ak ho nenosíte, na ples si ho určite vyskúšajte spraviť. A naopak, ak ho nosíte často a ľudia si vaše vlasy s drdolom spájajú, radšej zvoľte niečo iné.

plesové účesy

Jennifer Lopez a jej účes na ples, © N/A

Na LosHairos sme už písali vo viacerých článkoch ako si vytvoriť drdol, preto ak vás zaujal plesový účes s drdolom, prejdite na niektorý z našich skôr publikovaných článkov:

Francúzsky twist – účes banán

Francúzsky twist, u nás známy skôr ako účes banán, je účes so špeciálne zatočenými vlasmi dovnútra, podobne ako na príklade nižšie:

účesy na ples francúzsky twist

Dvojitý francúzsky twist, © N/A

Ak chcete mať francúzsky twist ako účes na ples, odporúčame vám návštevu kaderníctva. Šikovné žienky si ho možno budú vedieť spraviť aj v domácom prostredí. A práve pre ne sme pripravili kompletný článok ako vytvoriť účes banán na tomto odkaze a sem pridávame videonávod:


© Lilith Moon, zdroj: Youtube video kanál Lilith Moon

Ďalšie účesy na ples

Existuje množstvo ďalších účesov na ples, medzi ktorými nájdete napríklad vrkočové účesy, rôzne upravené, zatočené vlasy a iné. Prezrite si fotogalériu s rôznymi plesovými účesmi, snáď sa vám niektorý z nich zapáči:

Či už idete na ples, bál, vernisáž, galavečer alebo inú spoločenské udalosť, niektorý z vyššie uvedených účesov vám dodá sebavedomie.

2 názory na “Účesy na ples, s ktorými zažiarite!

  1. Na spoločenské akcie akou je napríklad ples sa hodia aj tzv. clip in vlasy na ples, ktoré sa naviac dajú v niektorých eshopoch kúpiť aj za pomerne dobrú cenu 🙂

    • Ďakujeme za komentár. Máte pravdu. Na takú udalosť, akou je ples, sa oplatí zainvestovať aj do “umelých” prameňov vlasov a pozdvihnúť tak celý outfit na ešte vyššiu úroveň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *