Účesy na svatbu pro hosty

Dostali jste pozvání na svatbu? Začínáte se těšit na příjemný prožitek, rodinu, přátelé, na poznávání nových lidí, dobré jídlo i pití a hlavně na to, že budete u tak radostného prožitku svých blízkých? Těšíte se i na to, že se budete moci hezky obléci, namalovat a učesat? Často však vyvstává otázka, jaký účes se na svatbu hodí?

Chystáte-li se jako host na svatbu, jistě přemýšlíte nad tím, co si obléct a co učesat, jak se upravit. Každý chceme vypadat dobře a chceme se líbit, u svatby si však musíme dát pozor hlavně na to, abychom nezastínili nevěstu. Svatba je den nevěsty a nikdo by jí ho neměl brát.

V jakém duchu se svatba ponese?

V první řadě byste měli vědět, v jakém stylu se svatba ponese, zdali se bude konat venku, v kostele, na chatě, na moři nebo při adrenalinovém sportu, vždyť je dnes tolik možností. Jistě by bylo nepřirozené a nepohodlné přijít na zahradní svatbu s honosným drdolem.

účes na svatbu jako hostDámský účes na svatbu jako host. © N/A, zdroj: brides.com

Mezi nejčastější a nejhezčí účesy patří drdoly, copy a rozpuštěné vlasy s vlasovými doplňky.

Rozpuštěné vlasy

Nejsnadnější na přípravu jsou rozpuštěné vlasy, které zároveň působí nejpřirozeněji. K rozpuštěným vlasům patří řádně upravený účes s hezkým střihem. Inspirujte se trendy účesy a střihy pro letošní sezónu. Vlasy si můžete zvlnit, nakulmovat či naopak vyžehlit. Velmi elegantně a něžně působí dva prameny pinetkami, skřipcem či gumičkou sepnuté v týle v jinak rozpuštěných vlasech. Rozpuštěné vlasy se hodí na svatbu do kostela, parku i v horách.

Elegantní i ležérní drdoly

Nejklasičtějším svatebním účesem jsou drdoly, kterých existuje velké množství a liší se hlavně stylem a náročností. Drdol volte podle místa a ducha svatby. Můžete vyzkoušet pevně sepnutý a hladce učesaný drdol vyčesaný v týle, nebo drdol ležérně sepnutý pinetkami.

účes svatba host žena

Svatební účesy pro hosty. © www.lovemaegan.com

Culík na svatbu

Vyzkoušet můžete i klasický culík, který stejně tak jako drdol může působit různě, a to podle stylu. Volit můžete hladce uhlazený culík, vysoko položený culík s volně spuštěnými prameny či culík posazený nízko nad krk.

Copy – francouzské, rybí a ležérní

Na svatbu, a to hlavně na svatbu v teplejších obdobích roku, se hodí i copy, které si opět můžete učesat, jak jen budete chtít. Všechny copy působí něžně a hodí se spíše k letním šatům a pastelovému oblečení. Vyzkoušet můžete francouzský cop zapletený kolem hlavy a končící culíkem či drdolem, nebo klasický a rybí cop. Volně spuštěný cop s uvolněnějšími prameny působí ležérně a něžně, přísně stažený cop působí formálně a elegantně.

Hlavně nezapomínejte na vlasové doplňky na svatbu

Na závěr bychom rádi dodali, že byste neměli zapomínat na vlasové doplňky, protože právě na takovou příležitost jako je svatba se velice hodí . Do rozpuštěných vlasů si můžete dát čelenku či šátek. Dva prameny v rozpuštěných vlasech můžete sepnout gumičkou s kytičkou, stejně tak jako culík. A do drdolů si můžete zastrkat pinetky s perličkami či kytičkami.

Pokud hledáte další informace na téma účes na svatbu jako host, klikněte na zvýrazněná slova a spojení, které vás zavedou na naše články s danou problematikou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Svatební účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *