Účesy pre malé slečny

Ako matka dbám o správnu výchovu svojho dieťaťa tak, ako najlepšie môžem vrátane jeho čistého vzhľadu a upraveného účesu. Pretože mám chlapca, s čistotou je to občas ťažké, hlavne keď počasie prírode nepraje a dieťa sa môže kdekoľvek zašpiniť. Sprcha a práčka všetko napravia. Ale ani u dievčat tomu nie je inak. Iste si veľa z vás spomenie, ako ste svoju dcéru učesali, obliekli do krásnych šiat a za päť minút ste mohli začínať znova.

Ako učiteľka materskej školy sa každodenne stretávam s deťmi učesanými, neučesanými, ale aj niečo napol. Preto mám vždy po ruke hrebeň (po každom dieťati umytý v mydlovej vode a vysušený) a pre dievčatá nové čisté gumičky. Občas spoznám rozdiel medzi tým, keď dievča vedie do školy mamička alebo otecko. Matka si dá záležať a malej slečne učeše krásny účes s copmi, vrkočmi alebo čímkoľvek iným. Dievčatko prichádza pekne upravené, vlasy jej nepadajú pri práci do tváre alebo pri desiate a obede do jedla. Oteckovia sa väčšinou veľa ponáhľajú a tak privedú dcéru s rozpustenými vlasmi a nejaký ten účes pre malú dievčatko češem ja (nie je to pravidlom, niekedy aj oteckovia vedia vykúzliť pekné účesy pre malé slečny).

Preto som hľadala inšpiráciu na ďalšie strihy a účesy, ktoré by vašim malým slečnám pristali a pritom boli praktické. Pravda je, že niektoré sú jednoduché a ďalšie trošku zložitejšie, ale pri určitom nácviku ich učeše každý.

Zapletené drdoly

Jeden z jednoduchších účesov, ktorý by mohli zvládnuť aj oteckovia, sú vlasy rozdelené cestičkou uprostred hlavy. Na každej strane zapletiete vlasy do vrkočov, z ktorých vytvoríte jednoduché drdoly. Tie stačí upevniť sponkou a vaše dieťa má na celý deň vystarané. Staršie školopovinné dievčatá by mohli účes zvládnuť aj bez vašej pomoci.

drdol z vrkočov pre dievčatá

Zapletené drdoly mladej slečne určite pristanú. © CUTE GIRLS Hairstyles. Zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Účes s rozpustenými vlasmi

Dievčatám môžete vytvoriť účes aj z rozpustených vlasov. Stačí len trocha zručnosti a účes pre vašu malú dcéru len patrične upraviť. Vlasy jej do očí určite padať nebudú. Dievčatá určite ocenia, ak im do vlasov zakomponujete nejakú ozdobu. Elegantná je krásna mašľa, ktorá celý tento dievčenský účes zvýrazní.

polorozpustené vlasy s mašľou - účesy pre slečny

Rozpustené vlasy malých slečien môžu byť upravené. © CUTE GIRLS Hairstyles. Zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Mikádo z dlhých vlasov

Krátky účes pre dievčatá sa dá učesať aj z dlhých vlasov bez toho, že by ste vlasy museli akokoľvek skrátiť nožnicami. Vlasy poriadne rozčešte a na temene zopnite sponkami. Potom hrebeňom upravte tak, aby sponky neboli vidieť. Je to jednoduchý variant a malé slečny z tohto účesu budú doslova nadšené.

falošné mikádo pre dievčatá

Mikádo z dlhých vlasov budú vašej dcére obdivovať všetky kamarátky. © Cindy Marcus. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Dlhšie mikádo

Ak má vaša dcéra polodlhé vlasy či dlhšie mikádo, stačí vlasy stiahnuť čelenkou alebo z dlhej ofiny vytvoriť vrkoče a tie pripevniť vzadu na hlave vo vlasoch tak, aby neboli sponky vidieť.

účesy pre slečny - dlhšie mikádo

Aj s ofinou sa môžete “pohrať”. © Marie Labbancz. Zdroj: air-we-inspire.livejournal.com.

Zapletené vrkoče

Dievčenský účes so zapletenými vrkočmi možno vytvoriť viacerými variantmi. Vrkoče môžete upliesť z troch prameňov, ale kto si trúfne na niečo zložitejšieho, fantázii sa medze nekladú.

rybí vrkoč pre mladé slečny

Nadčasové vrkoče sú kedykoľvek dokonalým variantom účesu pre malé slečny. © Laurie Brown. Zdroj: www.lauriebrown.net

1 názor na “Účesy pre malé slečny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *