Účesy pro malé slečny

Jako matka dbám o správnou výchovu svého dítěte tak, jak nejlépe mohu včetně jeho čistého vzhledu a upraveného účesu. Protože mám chlapce, s čistotou je to občas těžké, hlavně když počasí přírodě nepřeje a dítě se může kdekoli umazat. Sprcha a pračka vše napraví. Ale ani u holčiček tomu není jinak. Jistě si mnoho z vás vzpomene, jak jste svoji dceru učesali, oblékli do krásných šatů a za pět minut jste mohli začínat znovu.

Jako učitelka mateřské školy se každodenně setkávám s dětmi učesanými, neučesanými, ale i něco napůl. Proto mám vždy po ruce hřeben (po každém dítěti umytý v mýdlové vodě a vysušený) a pro holčičky nové čisté gumičky. Občas poznám rozdíl mezi tím, když dívenku vede do školy maminka nebo tatínek. Matka si dá záležet a malé slečně učeše krásný účes s culíky, copánky nebo čímkoli jiným. Holčička přichází hezky upravená, vlasy jí nepadají při práci do obličeje nebo při svačince a obědě do jídla. Tatínkové většinou hodně spěchají a tak přivedou dceru s rozpuštěnými vlasy a nějaký ten účes pro malou holčičku češu já (není to pravidlem, někdy i tatínkové umí vykouzlit hezké účesy pro malé slečny).

Proto jsem hledala inspiraci na další střihy a účesy, které by vašim malým slečnám slušely a přitom byly praktické. Pravda je, že některé jsou jednoduché a další trošku složitější, ale při určitém nácviku je učeše každý.

Zapletené drdoly

Jeden z jednodušších účesů, který by mohli zvládnout i tatínci, jsou vlásky rozdělené pěšinkou uprostřed hlavy. Na každé straně zapletete vlasy do copů, ze kterých vytvoříte jednoduché drdolky. Ty stačí upevnit sponkou a vaše dítě má na celý den vystaráno. Starší dívky školou povinné by mohly účes zvládnout i bez vaší pomoci.

drdol z copů pro holčičky

Zapletené drdoly budou mladé slečně slušet. © CUTE GIRLS Hairstyles. Zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Účes s rozpuštěnými vlasy

Dívkám můžete vytvořit účes i z rozpuštěných vlasů. Stačí jen troška zručnosti a účes pro vaši malou dceru jen patřičně upravit. Vlasy jí do očí určitě padat nebudou. Holčičky jistě ocení, pokud jim do vlasů zakomponujete nějakou ozdobu. Elegantní je krásná mašle, která celý tento dívčí účes zvýrazní.

polorozpuštené vlasy s mašlí pro slečny

Rozpuštěné vlasy malých slečen mohou být upravené. © CUTE GIRLS Hairstyles. Zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Mikádo z dlouhých vlasů

Krátký účes pro dívky jde učesat i z dlouhých vlasů bez toho, že byste vlasy museli jakkoli zkrátit nůžkami. Vlasy pořádně rozčešte a na temeni sepněte sponkami. Po té hřebenem upravte tak, aby sponky nebyly vidět. Je to jednoduchá varianta a malé slečny z tohoto účesu budou doslova nadšené.

falešné mikádo pro dívky

Mikádo z dlouhých vlasů budou obdivovat vaší dceři všechny kamarádky. © Cindy Marcus. Zdroj: www.latest-hairstyles.com

Delší mikádo

Jestliže má vaše dcera polodlouhé vlasy či delší mikádo, stačí vlásky stáhnout čelenkou nebo z dlouhé ofiny vytvořit copánky a ty připevnit vzadu na hlavě ve vlasech tak, aby nebyly sponky vidět.

delší mikádo pro slečny

I s ofinou si můžete vyhrát. © Marie Labbancz. Zdroj: air-we-inspire.livejournal.com.

Zapletené copánky

Dívčí účes se zapletenými copy lze vytvořit více variantami. Copy můžete uplést ze tří pramenů, ale kdo si troufne na něco složitějšího, fantazii se meze nekladou.

rybí copy pro mladé slečny

Nadčasové copy jsou dokonalou variantou účesu pro malé slečny kdykoli. © Laurie Brown. Zdroj: www.lauriebrown.net

Příspěvek byl publikován v rubrice Dívčí účesy a jeho autorem je Marcella. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Účesy pro malé slečny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *