Vlasy a spánek – spí vaše vlasy dobře?

Žijeme v době, ve které jsme si zvykli na poměrně krátkou dobu, kterou vyžaduje úprava našeho účesu. No ne vždy to tak bylo. V minulosti se nosily jiné účesy a jejich příprava a nošení si vyžadovali mnohem více času. Když si v minulosti chtěli šlechtičny zachovat svůj účes, spali s ním, a aby se jim nezničil, spali vsedě. Měli kratší postele i matrace a záda si podložili polštáři. Takto vertikálně spící měli jistotu, že když je ráno po probuzení někdo spatří, budou hned vyparáděné.

Dnes je to naštěstí o něčem jiném, i když péči o vlasy během spánku třeba věnovat pozornost a čas.

Vlasy a spánek

Pokud v noci tvrdě spíte a “nekopete”, nemusíte se tímto tématem zabývat. Pokud se však během spánku často převalujete a nosíte dlouhé vlasy, mohou se vám postupně ničit. Takto zatěžované vlasy se snadněji polámou a těžším rozčesávání se také poškozují. Dobře uděláte pokud si na své polštáře navléknete saténové povlečení, které minimalizuje tření vlasů. Doporučujeme vám také přichytit si vlasy gumičkou tam, kde vás nebude tlačit. Takto se vám tak snadno nezauzlí.

Tip na vlasovou kúru během spánku

Používejte vlasové kúry přes noc a nechte se ráno překvapit příznivými účinky. Mnohé vlasové kúry regenerují oslabené pramínky a vyživují pokožku. Ujistěte se však, že před spánkem máte vlasy vysušené. S mokrými spát nechoďte. Proč? Dozvíte se v další kapitole.

Spát s mokrými vlasy?

Pozor, nechoďte spát s mokrými vlasy, jsou křehčí, snadněji se lámou a mohou se vám rozštěpit. V zimním období s nižšími teplotami byste mohli i prochladnout. Vhodným řešením je čepice, která zahřeje, zabrání lámání vlasů a udržuje dobré prostředí pro lepší vstřebání vlasové kúry. Někdo však nedokáže spát v čepici, proto je lepší když si vlasy před spaním vysušíte, ať už fénem nebo volně na vzduchu.

Pokud se Vám článek vlasy a spánek líbil, pomůžete nám sdílením ho na sociálních sítích. Děkujeme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *