Vlasy do postupna – postupné střihy vlasů

Účes vlasy do postupna nebo jinak nazývaný postupný sestřih je takový typ účesu, při kterém jsou vlasy postupně sestřižené tak, aby se jim opticky dodal větší objem. To platí i když se vlasy zkracují, protože kratší prameny jsou nadvihnutější a jejich úpravou lze dosáhnout zvýšení objemu (např. postupnými kudrnami nebo vytočením konečků směrem ven). To vše a více si ukážeme v tomto článku.

postupně sestříhané vlasy

Victoria Beckham ráda nosí postupně sestříhané vlasy. A že jí seknou! © N/A

Předpoklady pro vlasy do postupna

Pokud chcete mít vlasy postupně sestříhané, neměly by být zcela řídké. Pokud máte příliš řídké vlasy, způsoby jak jim zvýšit objem naleznete v článku Řídké vlasy a přidání objemu (např. melírováním). Dalším předpokladem je vědět, co děláte. Pokud chcete dosáhnout opravdu krásný výsledek, svěřte se do rukou kadeřníka. Pokud však chcete experimentovat, směle do toho, praxí se to naučíte.

Délka vlasů a postupné sestřihy

Vlasy do postupna jsou závislé i na délce. Jde o to, kde začnete stříhat, abyste to nepokazili:

  • Dlouhé vlasy – pokud máte dlouhé vlasy, sestříhávat a ředit začínejte přibližně od úrovně ušních boltců.
  • Krátké vlasy – vlasy se začínají stříhat shora s délkou nejméně 5 cm. Pokud by byly kratší, stáli by vám nahoru a dosáhli byste efekt mladého opeřence (kuřete).
  • Polodlouhé vlasy – pokud máte vlasy s maximální délkou po ramena, ale delší než po uši, začněte stříhat vlasy tak, aby měly konce někde nad ušima a zároveň byly delší než 5 – 6 centimetrů.

Každá délka je vhodná na vlasy do postupna. Dávejte však pozor na to, aby rozdíl mezi jednotlivými délkami vlasů nebyl příliš velký. Sestřih má být postupný a ne skokový – to byste měli na hlavě doslova schody.

Proč doporučujeme návštěvu kadeřnictví je i fakt, že ve většině z nich mají speciální nůžky, jejichž hrana je postupně ostrá a tupá, a tak je efekt postupného sestříhání ještě větší. Takové nůžky jsou poměrně drahé a pokud byste je častěji nevyužívaly, jedna návštěva kadeřníka vás vyjde mnohem levněji.

TIP: pro přidání ještě většího objemu použijte stylingový gel nebo vosk, který si vetřete do vrchní části vlasů a vytvarujte směrem vzhůru. Pokud si sušíte vlasy, fénujte si je do protisměru růstu vlasů.

Příklady účesů postupně sestříhaných vlasů

Krátké vlasy

Krátké vlasy do postupna:

krátke vlasy do postupna zostrihané

Krátký postupný střih vlasů s rozcuchanými konečky na vrchu hlavy vytváří větší objem. Všimněte si, že pokud by byly vrchní vlasy přistřižené ještě o něco víc, stáli by nepěkně vzpřímeně. Konečky vzadu jsou vytočené směrem ven, což účes ještě více zvýrazní.

Polodlouhé vlasy

Polodlouhé postupně sestříhané vlasy:

vlasy do postupna

Takto postupně sestříhané polodlouhé vlasy jsou velmi vhodnou volbou. Zepředu je sestřih výraznější, přičemž vzadu jsou ponechány delší vlasy. Účes je dotvarován stylingovým gelem s ofinou na stranu. Umíme si představit obměnu účesu vytvořením copu.

Dlhé vlasy

Dlhé vlasy postupne preriedené:

postupne zostrihané vlasy hayden panettiere

Modelka, zpěvačka a herečka Hayden Panettiere také ráda nosí postupně ostříhané vlasy. Jak si můžete všimnout, i ofinu má postupně prostříhanou a vlasy jemně zvlněné. Tento účes je dobře zvolen i s ohledem na její oválný obličej.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *