Vlasy do postupna – postupné strihy vlasov

Účes vlasy do postupna alebo inak nazývaný postupný zostrih je taký typ účesu, pri ktorom sú vlasy postupne strihané tak, aby sa im opticky dodal väčší objem. To platí i keď sa vlasy skracujú, pretože kratšie pramene sú nadvihnutejšie a ich úpravou sa môže dosiahnuť zvýšenie objemu (napr. postupnými kučerami alebo vytočením končekov smerom von). To všetko a viac si ukážeme v tomto článku.

postupne zostrihané vlasy

Victoria Beckham rada nosí postupne zostrihané vlasy. A že jej seknú! © N/A

Predpoklady pre vlasy do postupna

Ak chcete mať vlasy postupne zostrihané, nemali by byť úplne riedke. Ak máte príliš riedke vlasy, spôsoby ako im zvýšiť objem nájdete v článku Riedke vlasy a pridanie objemu (napr. melírovaním). Ďalším predpokladom je vedieť, čo robíte. Ak chcete dosiahnuť skutočne krásny výsledok, zverte sa do rúk kaderníkom. Ak však chcete experimentovať, smelo do toho, praxou sa to naučíte.

Dĺžka vlasov a postupné zostrihy

Vlasy do postupna sú závislé aj od dĺžky. Ide o to, kde začnete strihať, aby ste to nepokazili:

  • Dlhé vlasy – ak máte dlhé vlasy, zostrihávať a riediť začínajte približne od úrovne ušných lalokov.
  • Krátke vlasy – vlasy sa začínajú strihať zhora s dĺžkou aspoň 5 cm. Ak by boli kratšie, stáli by vám dohora a dosiahli by ste efekt mladého operenca (kuraťa).
  • Polodlhé vlasy – ak máte vlasy s maximálnou dĺžkou po plecia, ale dlhšou ako po uši, začnite strihať vlasy tak, aby mali konce niekde nad ušami a zároveň boli dlhšie ako 5 – 6 centimetrov.

Každá dĺžka je vhodná na vlasy do postupna. Dávajte však pozor na to, aby rozdiel medzi jednotlivými dĺžkami vlasov nebol príliž veľký. Zostrih má byť postupný a nie skokový – to by ste mali na hlave doslova schody.

Prečo odporúčame návštevu kaderníctva je aj fakt, že vo väčšine z nich majú špeciálne nožnice, ktorých hrana je postupne ostrá a tupá, a tak je efekt postupného zostrihania ešte väčší. Takéto nožnice sú pomerne drahé a pokiaľ by ste ich častejšie nevyužívali, jedna návšteva kaderníka vás výjde lacnejšie.

TIP: pre pridanie ešte väčšieho objemu použite stylingový gél alebo vosk, ktorý si votrite do vrchnej časti vlasov a vytvarujte smerom dohora. Ak si sušíte vlasy, fénujte si ich do protismeru rastu vlasov.

Príklady účesov postupne zostrihaných vlasov

Krátke vlasy

Krátke vlasy do postupna:

krátke vlasy do postupna zostrihané

Krátky postupný strih vlasov s rozstrapatenými končekmi na vrchu hlavy vytvára väčší objem. Všimnite si, že ak by boli vrchné vlasy pristrihnuté ešte o niečo viac, stáli by nepekne vzpriamene. Končeky vzadu sú vytočené smerom von, čo účes ešte viac zvýrazní.

Polodlhé vlasy

Polodlhé postupne zostrihané vlasy:

vlasy do postupna

Takto postupne zostrihané polodlhé vlasy sú veľmi vhodnou voľbou. Spredu je zostrih výraznejší, pričom vzadu sú ponechané dlhšie vlasy. Účes je dotvarovaný stylingovým gélom s ofinou nabok. Vieme si predstaviť obmenu účesu vytvorením vrkoču.

Dlhé vlasy

Dlhé vlasy postupne preriedené:

postupne zostrihané vlasy hayden panettiere

Modelka, speváčka a herečka Hayden Panettiere tiež rada nosí postupne ostrihané vlasy. Ako si môžete všimnúť, aj ofinu má postupne prestrihanú a vlasy jemne zvlnené. Tento účes je dobre zvolený aj s ohľadom na jej oválnu tvár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *