Vlnité vlasy – účesy s vlnami jaké jste chtěli

Vlnité vlasy jsou něco jiného než kadeře, proto si zaslouží vlastní článek. Vlnité vlasy jsou vhodné pro účesy z polodlouhých a dlouhých vlasů. Mají přirozený vzhled a jejich tvorba není tak radikální a neškodí až tak vlasům jako vytvoření kudrn.

3 způsoby jak na vlnité vlasy

Vlny ve vlasech je možné dosáhnout několika způsoby. Ne všechny typy budou sedět vašim vlasům, jejich hustotě a struktuře, proto si je opatrně vyzkoušejte Známe 3 základní způsoby tvobě vln.

1. Kulma na vlasy

Kulma na vlasy je nejběžnější způsob jak zvlnit vlasy, sahá po ní velké množství žen. Rizikem však může být vysoká teplota nebo nekvalitní materiál kulmy. Jak používat kulmu na vlasy se podívejte například v tomto videu (v angličtině):


Zdroj: Carli Bybel Youtube channel

2. Difuzor

Difuzor je nástavec na fén, který obsahuje větší plochou s dírami, díky kterým je proudění vzduchu vyfukovaného fénem rovnoměrné. Mokré vlasy se tak budou přirozeně točit jak se z nich bude postupně odpařovat voda. Více o tom jak difuzor používat se dočtete v našem předchozím článku Fén s difuzorem.

vlnité vlasy s difuzorem

Zdroj: N/A

3. Mokré vlasy

Pokud máte jemné, řídké nebo poškozené vlasy a přesto chcete mít vlnité vlasy, využijte jednu z možností přirozeného zvlnění mokrých vlasů. Některým ženám stačí, aby šli spát s mokrou hlavou, jiným třeba trochu dopomoci. Jak? Stačí si zaplést vlasy do copu/vrkoče nebo dát do drdolu. Ve videu níže se podívejte jak se to podařilo jedné ruské blondýnce (video je v angličtině):


Zdroj: Lilith Moon Youtube channel

Galerie účesů s vlnitými vlasy

Zvlnit vlasy je jen základ. Vlnité vlasy potřebujete ještě upravit do výsledného účesu, kterým okouzlíte. Můžete mít vlny ze všech vlasů nebo jen po bocích obličeje, účes může sestávat z části z copu a být asymetrický. V každém případě se však doporučuje použít lak na vlasy ve spreji, kterým zafixujete tvar vln a účesu. A tady je pár příkladů na účesy s vlnami:

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *