Vytvorte si falošný mikádo účes!

Mikádo účesy sú obľúbeným štýlom účesov. Ich dĺžka je však obmedzená, približne do polovice krku. Pre dlhovlásky je teda tento účes nedostupný. Alebo nie? Je tu trik ako vytvoriť falošné mikádo z dlhých vlasov. Je to jednoduché, rýchle a existuje viac spôsobov. Vyberte si ten svoj.

Falošný mikádo účes z dlhých vlasov

Ak ste si doteraz mysleli, že dlhé vlasy sú prekážkou k mikádo účesu, nezúfajte. Nemusíte sa dokonca zbaviť ani žiadnych vlasov (ktorých nie je nikdy dosť). Základom pre falošný mikádo účes je úprava dlhých vlasov tak, aby mikádo pripomínali. Ako? Ohnutím vlasov. Výška ohybu určí aj dĺzku mikádo účesu – môže byť polodlhý alebo aj dlhý. Krátke mikádo asi nevytvoríte. Prejdime na ukážky spôsobov ako na to.

1. Spôsob tvorby falošného mikáda pomocou drdolu

falošný mikádo účes z dlhých vlasov

Falošný mikádo účes. © N/A, zdroj: www.hairfinder.com

Na vytvorenie mikáda pomocou drdolu budeme potrebovať:

  • hrebeň
  • štipec na vlasy
  • sponky
  • gumičku do vlasov

Návod začína horizontálnym rozdelením vlasov poloblúkovou líniou medzi ušami na dve polovice. Vrchnú časť zaistite štipcom na vlasy, aby vám nezavadzala. Všetky spodné vlasy vezmite do ruky a zatočte do plochého drdolu nad krkom. Zabezpečte sponkami. Prejdite opäť k vrchnej časti a spravte cop, pričom gumičku dáte ku končekom vlasov, ale aby vám stále vlasy držala. Teraz vytvorený cop ohnite smerom dovnútra a bezpečne upevnite sponkami k drdolu. Upravte účes do oku lahodiacemu výsledku. Ak sa vám výsledný účes nepáči, vyskúšajte ešte použiť šatku do vlasov alebo čelenku na zakrytie toho, že ide o falošné mikádko.

2. Falošný mikádo účes pomocou dvoch copov

Postup na vytvorenie mikáda za pomoci copov je snáď ešte jednoduchší ako vyššie uvedený návod. Prvým krokom, ktorému môže predchádzať použitie peny pre objem vlasov, je rozdelenie vlasov na polovice, tentoraz vertikálne. Z oboch častí vytvoríme copy, pričom gumičky budú umiestnené v oblasti, kde sa začína krk. Následne copy zavinieme smerom do vnútornej strany a zaistíme sponkami (tvar kríža bude držať lepšie). Upravíme do výsledného účesu a môžeme zafixovať lakom na vlasy. Tento návod sme našli na stránke elle.com, z ktorej pochádza aj nasledovný obrázok.

fake mikádo návod

Fake mikádo účes pomocou dvojice copov. © Tyler Joe, elle.com

Fotogaléria falošných mikádo účes

Na záver menšia fotogaléria falošných mikádo účes, aby sme vám dokázali, že to naozaj funguje. Tento trik používajú rady dokonca aj celebrity ako napríklad Taylor Swift či Mila Kunis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *