Zaostrené na doplnky – čelenky

Doplnky a najrôznejšie ozdoby do vlasov sú maximálne v kurze. Skutočným hitom, ktorý dokáže oživiť nejeden účes a pristane vlasom všetkých dĺžok, je čelenka. Rok 2015 skutočne čelenkám praje, od tých pletených na zimu počínajúc a extravagantnými kúskami končiac.

Doplnky do vlasov - čelenky.

Čelenky sú vlasovým doplnkom číslo jeden. Tento model je podľa Piersa Atkinsona. Zdroj: www.net-a-porter.com

Čelenky do mrazu

Samozrejme je na trhu obrovské množstvo druhov čeleniek a záleží teda na tom, k akej príležitosti chceme tú ktorú použiť. Málokto tuší, že klasické čelenky do zimného počasia sú opäť v kurze. Klasické čelenky a šatky chránia vaše uši pred mrazom a navyše často aj doladia váš účes, čo sa v prípade čiapok povedať nedá.

Pletená čelenka.

Pletená čelenka pristane aj zahreje. Zdroj: www.etsy.com

Najviac samozrejme zahrejú pletené čelenky, ktoré sú teraz tvorené rafinovanými pletenými vzormi a obohatené o ozdoby ako mašličky, kvety alebo ozdobné gombíky. Veľkú obľubu si však vydobyli čelenky uviazané zo šatiek, ktoré môžete ľahko zložiť do najrôznejších tvarov a vytvoriť tak originálne efekty. Ak máte pocit, že vám k tomuto malému origami chýba zručnosť, môžete oceniť aj klasické elastické čelenky, s ktorými sa dá tiež kreatívne vyhrať.

Pruhovaná čelenka.

Elastická pruhovaná čelenka. Zdroj: www.etsy.com

Šik čelenky

Ak ste elegantná dáma, môžu vás zaujať trendy čipkované a vyšívané čelenky. Ďalším variantom, ideálne na ples či párty, sú ozdobné modely, ktoré nezahrejú ale rozžiaria. Obľúbené aplikácie zdobiace tieto modely, sú kamienky, perličky a najmä výrazné kvety a mašle všetkých veľkostí. Ak sa chystáte na ples, ale nemáte čas vytvárať zložité účesy, stačí vlasy napríklad zvlniť alebo vyčesať do obyčajného copu, a oživiť čelenkou. Uvidíte, koľko urobíte parády.

Čelenka s kvetmi.

Slávnostná a romantická čelenka s kvetmi. © Faylyne. Zdroj: www.flickr.com

Trochu extravagancie

Londýnsky dizajnér Piers Atkinson predvádza horúcu kolekciu veľmi originálnych čeleniek. Čelenka sa stáva fenoménom, tak prečo by mala byť nenápadná, nudná a dokonale zladená so zvyškom outfitu? Ukážte, že máte zmysel pre humor a odvážte sa napríklad s čelenkou s vianočnými ozdobami alebo čerešňami. Táto odvážna a bláznivá móda z vás urobí hviezdu!

Čelenka s čerešňami.

Čelenka s čerešňami podľa Piersa Atkinsona. Zdroj: www.net-a-porter.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *