Zázračné bylinky pro krásné vlasy

Často utrácíme značné částky za vlasovou kosmetiku, která je ovšem plná chemických látek. V zimě je navíc péče o vlasy oproti létu dost podceňována. Vyzkoušejte generacemi ověřené bylinky, které mají blahodárný vliv na vlasový porost i pokožku hlavy. Mimo to jsou sušené bylinky za velmi příznivé ceny snadno k dostání ve specializovaných obchodech. Rovněž jejich použití není nijak složité.

Bylinky pro krásné vlasy.

Bylinky dokáží poskytnout blahodárnou výživu vlasům i pokožce hlavy. © Sean McGrath. Zdroj: www.flickr.com

Jak bylinky používat

Bylinky mají opravdu široké spektrum uplatnění. Mohou se hodit, pokud si hodláte vyrábět vlastní kosmetiku, tedy šampóny, masky či tonika, nebo poslouží i pro mnohem jednodušší účely. Velice jednoduchou variantou jsou olejové zábaly. Stačí si pouze vybrat hrst sušené bylinky nebo směsi bylinek, zalít cca ¼ l olivového oleje a nechat uležet v dobře uzavřené nádobě na tmavém místě. V ideálním případě nechte bylinky louhovat alespoň dva týdny, budou pak mít silnější účinek. Pak už pouze stačí aplikovat bylinný olej na vlasy a nechat působit asi 20 minut. Další možností jsou například bylinné odvary, kterými se vlasy oplachují po umytí.

Bylinky pro mastné vlasy

Málokdo má v dnešní době čas mýt si vlasy každý den. Vyzkoušejte bylinky, které od problémů s mastnými vlasy odpomohou. V boji proti mastné pokožce hlavy skvěle pomáhá kopřiva, která navíc zvyšuje lesk vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Stejně dobře může pomoci také pelyněk. Dalšími šikovnými pomocníky jsou kořen lopuchu (proslulý svými antimikrobiálními účinky a podporou růstu vlasů), heřmánek pro sílu vlasů či listy jahodníku.

Bylinky pro suché vlasy

Zvláště v zimním období dostávají vlasy zabrat a snadno se vysuší a lámou. Například smetanka lékařská napomáhá regeneraci vlasů. Výživu poničeným vlasům poskytne všestranný rozmarýn i květ černého bezu. Květ růže dodá vlasům ztracený lesk.

Bylinky pro problematickou pokožku hlavy a další nepříjemnosti

Jestliže trpíte na velmi citlivou, svědivou nebo podrážděnou pokožku hlavy, vyzkoušejte levanduli nebo květ měsíčku. Dezinfekční účinky vám poskytne a lupům zabrání máta. Obdobné účinky v boji s lupy má také šalvěj, která navíc usnadňuje rozčesávání, stejně jako bazalka. Petrželka podporuje vlasový růst.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *