Zelený melír – áno či nie?

Možno práve teraz aj vy uvažujete, že si dáte zelený melír, ale neviete sa rozhodnúť, či áno alebo nie. Nedostanete jednoznačnú odpoveď, no dúfame, že po prečítaní tohoto článku si budete viac istá svojou odpoveďou. Prečítajte si o vplyve zelenej farby na človeka, o alternatívach zeleného melíru a prezrite si galériu na konci.

Zelená ako farba

Zelená je farbou prírody, mladosti, sily. Je farbou nádeje a optimizmu. Posilňuje zmysly, sústredenie a rozpamätávanie sa. Upokojuje nervový systém, odstraňuje vyčerpanosť a nespavosť. Človek si však väčšinu dňa svoje vlasy nevidí, takže môžeme predpokladať, že takýto účinok budete mať skôr na svoje okolie.

Zelený melír

Melír zelenej farby sa odporúča pridať do blond vlasov. Blondíny, či už pravé alebo odfarbené, majú práve tú výhodu, že na ich odtieň farby vlasov chytí takmer každá farba. Ak si budete melírovať vlasy sami doma, priebežne si kontrolujte odtieň vlasov, na aký vám zelený melír chytil, aby ste neboli nepríjemne prekvapená. Čím dlhšie pôsobenie, tým tmavší odtieň.

zelený melír účes dámsky

Ak by sa vám vaša výsledná farba zdala príliž modrá, môžete pridať žltú. A naopak, príliž zelenú zmiernite modrou, ale nepreháňajte to s dobou farbenia, aby ste sa nedostali úplne na druhú stranu farebnej škály.

Zelené pramienky sa však hodia aj dámam so svetlohnedými vlasmi. Tie s čiernymi budú musieť použiť niektorú z alternatív.

Alternatívy pre zelený melír

  • Ombre – štýl ombre je veľmi moderný a do istej miery i jednoduchý spôsob ako si zmeniť farbu vlasov. Ide o postupný prechod medzi dvomi, prípadne viacerými, farebnými odtieňmi. Viac o tom (návody, videá, galéria) sa dočítate v našom článku ombre účesy.
  • Klipy do vlasov – ide o umelé alebo ľudské vlasy, ktoré sa pripínajú tzv. klipmi do vlastných vlasov. Nemusíte riešiť chémiu a trápiť sa melírovaním – kúpte si priamo zelený prameň vlasov. Takéto nie veľmi používané farby majú nižšiu cenu a zvyknú byť vo výpredajoch, preto to nemusí byť taká drahá záležitosť.
  • Zelené vlasy – prefarbiť si vlasy komplet na zeleno sa vám môže zdať ako veľmi radikálny počin, ale ak sa vám po čase zunuje, môžete si do nich zakomponovať napr. čierny melír. Budete opäť vyzerať jedinečne.

Ak sa vám tento článok páčil, prečítajte si aj ďalší: Ružový melír – 32 krát inak.

Hľadané výrazy: zelený melír, vlasy na zeleno, zelený účes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *