Zjistěte, jak na krepování vlasů

Jedním z mnoha způsobů úpravy vlasů je krepování, díky kterému můžete dočasně změnit svůj účes, a to bez použití nůžek nebo chemie. Pokud tedy přemýšlíte, čím zpestřit svůj účes a dodat vlasům objem, prozradíme vám, jak na to.

Jak na krepování vlasů.

Lámete si hlavu, jak dodat vlasům šmrnc a objem? Vyzkoušejte krepování vlasů! © Michelle Thompson. Zdroj: www.hji.co.uk

Potřeby pro krepování vlasů

Výhodou krepování vlasů je to, že potřebujete jedinou důležitou věc – krepovací žehličku. Krepovací žehličky jsou běžně k dostání a často jsou jejich součástí také nástavce pro narovnávání vlasů nebo destičky pro vytváření různých vlasových textur. Krepovací žehličku je nutné používat pouze na zdravé vlasy, poničené a vysušené vlasy by totiž mohla ještě více poškodit. Pokud nechcete své vlasy tolik zatěžovat, podobného efektu dosáhnete také, když si vlasy zapletete do malých copánků. Tento způsob je ovšem časově podstatně náročnější, nemá takovou trvanlivost jako při použití krepovací žehličky.

Samotné krepování

Krepování není pro zkušenou ruku nijak náročná činnost. V podstatě jde o podobný postup jako při žehlení vlasů, až na to, že díky působení tepla nedojde k narovnání vlasů, ale k jejich lehkému zvlnění. Stejně jako v případě žehličky je tudíž i v tomto případě nezbytné použití přípravkům na ochranu vlasů před horkým vzduchem. Při krepování je pak nejlepší rozdělit si vlasy na několik částí a začínat od spodních pramenů. Jestli nakrepujete všechny vlasy nebo jen některé pramínky, záleží na vaší fantazii. Při krepování je samozřejmě nutné, aby byly vaše vlasy naprosto suché. Zároveň není nejlepší krepovat vlasy každý den.

Mnoho možností krepování.

Krepování nabízí spoustu možností, například i kombinaci s copánky. © burnnet. Zdroj: www.pixabay.com

Následná péče

Jelikož jsou vlasy použitím tepla hodně zatěžovány, je potřeba po krepování o vlasy pečovat ve vyšší míře a poskytnout jim regenerační šampon a balzám. Nic nezkazíte ani následnou aplikací vlasové masky. Krepování vlasů je jednorázová úprava vlasů, a pokud se vám nelíbí, není tedy nic jednoduššího než vlasy umýt a vlnky budou pryč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *