Długie włosy podcięte na boku

Nowy trend w salonach fryzjerskich? Jednak nie…

Długie włosy podcięte na bokuTrendem modowym, który w latach 80 zapoczątkował David Bowie, są fryzury, które kombinują włosy długie z włosami ściętymi na krótko. Oczywiście nie mamy na myśli fryzur o ultrakrótkich włosach na czubku głowy a długimi na bokach. Właśnie na odwrót, włosy długie przeważające na większości powierzchni głowy a ścięte, przeważnie, tylko z jednej strony. Taki styl fryzury utożsamiano z punkami i gothami, jednak obecnie zaczynają się stale częściej pojawiać wśród celebrytów i „zwykłych“ osób.

Jak asymetrycznie ściąć włosy na krótko mając włosy długie

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że stworzenie takiej fryzury to pestka, nie zawsze się to udaje. Zawsze trzeba dokładnie przemyśleć, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Najlepiej, by o wszystko zatroszczył się fryzjer. Jednak zanim usiądziesz w krześle fryzjerskim, koniecznie zapytaj fryzjera, jeśli ma doświadczenie z takim rodzajem fryzury. Jęśli nie, lepiej poszukaj kogoś innego. Jednak późniejszą pielęgnację zawsze możesz zapewnić sobie sama, w taki sposób, że dane miejsce zgolisz za pomocą maszynki do strzyżenia włosów. Uważaj na ustawioną długość cięcia, ponieważ efekt końcowy może się gwałtownie różnić, a zamiast długich włosów ściętych na boku uzyskasz łysinę.

Długie włosy ścięte na boku

Długie włosy podcięte na boku nie pasują wszystkim. Jednak jeśli już zdecydujesz się na taką fryzurę, koniecznie wybierz styl ścięcia, które będzie ci najbardziej pasowało.

Wśród celebrytów, którzy noszą taką fryzurę, można znaleźć amerykańską piosenkarkę Rihannę czy też brytyjską modelkę Alicję Dellal. Zdjęcia możesz obejrzeć w galerii zdjęć pod artykułem:

1 myśl w temacie “Długie włosy podcięte na boku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *