Opaska i włosy średniej długości

Opaska nie tylko dla dziewczynek

Może żyjesz w przekonaniu, że opaskę mogą nosić tylko małe dziewczynki. Otóż nic bardziej mylącego. Doborem odpowiedniej stylizacji włosów wraz z pomocą opaski można stworzy przepiękną fryzurę damską, która olśni niejednego przechodnia, a w dodatku będzie praktyczna i łatwa w utrzymaniu. W tym artykule przytoczymy inspiracje oraz porady, w jaki sposób użyć opaski do włosów o średniej długości.

Fryzury z opaską dla włosów o średniej długości

Podstawową fryzurę z opaską stworzymy poprzez zwyczajne włożenie opaski w rozpuszczone włosy o średniej długości. Takiej fryzurze brakuje jednak kreatywności i elegancji. Włosom koniecznie trzeba nadać inny kształt. Najłatwiejszym sposobem, jak to osiągnąć, jest splecenie kucyka. Na tym jednak nie koniec. Sposobów na stworzenie stylowego kucyka jest całe mnóstwo. Inspirację możesz czerpać ze zdjęć umieszczonych w galerii pod tym artykułem.

Wstążka zamiast opaski

Zamiast opaski spróbuj do włosów o średniej długości użyć wstążki. W taki sposób wyczarujesz fryzurę, która doda ci młodej urody. Wstążka lubi czasami ześliznąć się z głowy mimo naszej woli. Można temu zapobiec stosując alternatywę w postaci opaski z kokardką ze wstążki. Zachęcamy również do sprawdzenia własnych możliwości podczas próby stworzenia własnej wersji opaski, do której można w różny sposób umocować kokardkę zakupioną w pasmanterii. Kokardkę łatwo stworzyć ze wstążki, można ją dowolnie uformować, ozdobić i zawiązać. Polecamy kokardkę z długimi końcami, które zostaw wolno zwisać lub umocuj spinkami do głowy. Kolejnym sposobem może być dłuższa wstążka, którą podwójnie owiniesz wokół włosów.

Włosy naturalne zamiast opaski

Taki rodzaj opaski można użyć wtedy, kiedy masz odpowiednio długie włosy lub kiedy można z twoich włosów spleść warkocz. To właśnie warkocz stanowi punkt wyjścia do stworzenia tego rodzaju fryzury. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć i czerpnania inspiracji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *