3 sposoby jak zrobić warkocz francuski

Warkocz francuski to warkocz, który, sądząc po jego nazwie, pochodzi z Francji. Składa się co najmniej z trzech wzajemnie splecionych zaplecionych pasemek włosów. Warkocz francuski różni się od zwykłego tym, że do każdego splecenia włosów dodane jest jedno pasemko włosów tak, że w wyniku powstaje warkocz, który jest jakby przyklejony do głowy. Warkocz można zakończyć gumką lub inną ozdobą, która oprócz zabezpieczenia go przed rozplątaniem, pełni funkcję ozdobną. Stworzenie warkocza jest prostą sprawą. Jak zrobić taki warkocz, zaprezentujemy w niniejszym artykule.

Warkocz francuski

By móc swobodnie zapleść warkocz francuski, potrzebne są włosy o długości przynajmniej do ramion. W najlepszym wypadku jeszcze dłuższe, by móc nimi swobodnie manipulować.

warkocz francuski

Warkocz francuski – instrukcja, filmik, krok po kroku

Przed rozpoczęciem pracy najlepiej jest rozczesać włosy za pomocą szczotki lub grzebienia, by były lekkie, bez zbędnych zawęźleń, dobrze się układały. Zbierz włosy z czubka głowy i boków i złącz je w jedną całość – dla wygodniejszej pracy można spiąć je gumką. Następnie weź kosmyki włosów z boków i spleć je z kosmykiem centralnym (złączonym gumką). Po każdym spleceniu kosmyku weź następny kosmyk włosów z boku (nie trzeba od razu wszystkich włosów komponować do warkocza, ponieważ zabrakło by materiału do pracy). Później złącz kosmyki z kosmykami po odpowiedniej stronie (w środku zostaje jednej samodzielnie) i znowu skrzyżuj/spleć… Kontynuuj aż do momentu, kiedy będziesz około 10 cm nad końcówkami włosów. Resztę włosów zapleć klasycznym sposobem bez dodawania kosmyków. Końcówkę zepnij gumką. Jeżeli gumka pomocna na górze głowy ci przeszkadza, nie zapomnij o jej usunięciu.

Cały proces można prześledzić w następującym filmiku od thebeautydepartment.com:

Warkocz francuski można zacząć tuż przy nasadzie włosów lub dalej – czego wynikiem jest luźniejsza fryzura.

Wersje warkocza francuskiego według sposobu splatania

Odwrócony warkocz francuski – holenderski

Procedura jest podobna, jak przy warkoczu francuskim, jedyną zmianą jest, że kosmyki włosów przeplatane są pod warkoczem. Zachęcamy do obejrzenia instrukcji wideo (jeżeli chcesz ominąć wstępne „gadanie”, przewiń na 2 minutę):

Odwrócony warkocz francuski – od dołu do góry

Tajemnica takiego rodzaju warkocza francuskiego tkwi w sposobie jego zaplatania, kiedy należy zacząć od dołu w kierunku ku górze głowy. Pochyl się do przodu przerzucając całe włosy na dół, rozczesz je i postępuj zgodnie z instrukcją do klasycznego warkocza francuskiego. Ten typ warkocza najlepiej zakończyć jest kokiem. W poniższym filmiku można zobaczyć całą procedurę plecenia warkocza i jego zakończenie (za pomocą skarpetki – odetnij dolną część, gdzie zazwyczaj znajdują się palce i zwiń ją. Potem ułóż włosy tak, żeby skarpetka nie była widoczna i przymocuj kok wsuwkami):

Warkocz francuski oraz jego wersje według pozycji na głowie

  • Z tyłu – klasycznie zapleciony, które zaczyna na ciemieniu głowy. Zilustrowany na pierwszym filmiku.
  • Po bokach – plecenie zaczynamy nad uchem.
  • Od przodu do boku – plecenie zaczynamy nad czołem w kierunku do dołu na bok. Zilustrowany na pierwszym filmiku.
  • Dwa warkocze po bokach – boczny warkocze po obu stronach. Uważaj, by rozdzielić włosy w miarę równo i po obu stronach. Uważaj również na równe dodawanie pasemek.

Powtórka splatania warkocza francuskiego (klasycznego i odwróconego) + kolejne (instrukcje wideo):

Zobacz całą galerię zdjęć do artykułu warkocz francuski:

Warunki wyszukiwania: warkocz francuski, warkocz francuski wideo, warkocz francuski, warkocz francuski procedura

1 myśl w temacie “3 sposoby jak zrobić warkocz francuski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *