Kokosové mléko: hit v péči o vlasy

Někdo už na tento zázrak nedá dopustit, jiní ještě váhají, zda jej vyzkoušet. Kokosové mléko patří mezi současné velké trendy v péči o vlasy. Že by snad kokosové mléko mělo zůstat jen v kuchyni? Pozvěte jej i do své koupelny a vyzkoušejte jednoduché recepty pro výživu vašich vlasů!

Kokosové mléko na vlasy

Kokosové mléko pro úžasnou výživu vašich vlasů. © @negin_mirsalehi. Zdroj: www.fashionisers.com

Kokosové mléko – K čemu je vhodné?

Kokosový olej se už usadil v mnoha domácnostech, ovšem kokosové mléko má rovněž blahodárný vliv nejen na naše vlasy. Oproti olejům se kokosové mléko daleko lépe z vlasů vymývá. Je bohaté na vitaminy, minerální látky a přispívá k hydrataci a lesku vlasů. Maska z kokosového mléka se skvěle hodí na poškozené a namáhané vlasy, kterým vrátí vitalitu, hebkost a pevnost. Pozor by si ale měly dát ženy s barvenými vlasy, masky z kokosového mléka mají tendenci barvu stahovat, tudíž by asi výsledný efekt nebyl takový, jak jste si přály.

Jak a kde kokosové mléko získat?

Kokosové mléko si samozřejmě může každý koupit za pár korun v potravinách, pokud ale toužíte po mléku vlastnoručně vyrobeném, ani toho se nemusíte příliš obávat. Potřebujete pouze hrnek čerstvě nastrouhaného kokosu (údajně ale funguje i klasický sušený) a dva hrnky teplé vody. Celou směs stačí pár minut mixovat, poté přecedit přes čisté plátno či utěrku a domácí kokosové mléko je na světě.

Jednoduché recepty

Z kokosového mléka se dají dělat doslova zázraky. Můžete si vyrobit například domácí šampon. Stačí smíchat 1 a ½ hrnku kokosového mléka s ¾ hrnku jemného tekutého mýdla, přidat lžíci oleje s vitaminem E. Takovýto šampon skladujte v lednici asi měsíc. Obdobně můžete kokosové mléko přidat také do kondicionéru.

Z kokosového mléka lze snadno a rychle vyrobit také bezoplachovou péči. Do malé lahvičky od spreje dejte jednu lžíci kokosového mléka, ¼ hrnku převařené vody a lžíci kokosového oleje. Vzniklou směs aplikujte zejména na vlasové konečky kdykoli je to potřeba.

Pokud máte suché vlasy, jednoduše udělejte masku tím, že mléko zahřejete, vmasírujete do vlasů a necháte 30 minut vstřebat. Poté opláchněte. Mléko můžete smíchat také s dalšími přísadami, které podpoří jeho efekt – například s avokádem, medem, či vajíčkem.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
6 pravidel na ochranu vlasů při žehlení Kulma či žehlička jsou skvělými pomocníky na tepelnou úpravu vlasů, kterým dosáhnete vytoužený styling podle vašich představ. Tito pomocníci však doká...
Zajímavosti o vlasech, které možná neznáte Vlasy. Má je téměř každý, během dne si jich ani neuvědomujeme, ale přesto si bez nich neumíme představit náš vzhled. Díky vlasům, nejrůznějším účesům ...
Kdy začít stříhat malé děti Už se toho na fórech a v knihách o stříhání malých dětí hodně napsalo. Každá matka má vlastní zkušenost, protože každé dítě je individuální. Většina n...
12 tipů pro zdravé a lesklé vlasy Trápí vás suché a křehké vlasy? Často si je fénujete, žehlíte a kulmujete a ztratily svůj původní lesk? I špatné počasí může poškodit vaše vlasy, kter...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *