7 originálních způsobů jak na šátek do vlasů

Účesy se šátkem do vlasů na 7 způsobů

Šátky nemusíte nosit jen na krku, či jako opasek, můžete ji zakomponovat i do účesu. Šátek do vlasů je jednoduchým osvěžením vašeho stylu a zároveň si můžete být jisté, že nikdo jiný v nejbližším okolí nebude mít stejný účes. Pokud však nevíte jak na to, přečtěte si o šesti způsobech umístění šátky do vlasů. Některé účesy vyžadují šátek určenou do vlasů, na jiné stačí obyčejná čtvercová šátek.

1 – Šátek v bočním copu – návod

1. krok – Složte šátek tak, aby byl užší. Umístěte jeho střed na temeno hlavy jako čelenku a konce přesuňte na jednu stranu, tam kde chcete uplést cop.

šátek do vlasů

2. krok – Začněte zaplétat boční cop tak, že šátek spojíte se dvěma prameny vlasů na stranách, střední bude bez šátku.

účesy se šátkem do vlasů

3. krok – Když zapletete cop, ukončete jej konci šátku vytvořením uzlu. Pokud je šátek kratší, cop upevněte gumičkou a konce šátku nechte trčet ven.

šátek v bočním copu

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

2 – Turban šátek do vlasů

Tzv. turban šátek nebo čelenka je oblíbená nejen mezi mladými ženami. Ukážeme si jednoduchý způsob jak si ji uvázat. Střed šátku dejte na zátylek, chyťte konce a následně přesuňte dopředu a mírně nahoru. Nad čelem konce dvakrát překřižte (tak jak vidíte na obrázku) a potom je přesuňte opět dozadu, kde je buď zauzlujte, přichyťte sponkami nebo zasunte pod vrchní vrstvu.

turban šátek čelenka do vlasů

Zdroj: Pixelandhank blog

3 – Účes s drdolem ze šátky

Ano, správně, i ze šátku se dá udělat drdol. Postup je jednoduchý:

  • Vezměte rozprostřený obdélníkový šátek a širším okrajem přibližně uprostřed přiložte do protilehlé strany kde chcete mít drdol.
  • Obepněte ním hlavu a konce přiložte k sobě.
  • Šátek postupně zatáčejte. Dávejte pozor na to, aby vám nesešel z požadovaného místa a abyste do něj nezachytili vlasy.
  • Vytvořte zakončení – omotejte do drdolu a přichyťte, případně udělejte uzel.

šátek do vlasů

4 – Mašle ze šátky do vlasů s drdolem

Postup:

  1. Ohněte šátek do trojúhelníku. Opakujte dokud nebudete mít tak velký, resp. malý trojúhelník, jaký potřebujete.
  2. Vytvořte cop, uchyťte gymičkou do vlasů a omotejte dokola.
  3. Takto vytvořený drdol oviňte připraveným šátkem a z protilehlých rohů udělejte mašli.

způsoby na šátek do vlasů

Zdroj: insidestitch.com

5 – Zaplétaný cop ze čtyř pramenů s šátkem

Tento typ účesu se šátkem je o něco složitější, zejména pokud se ho pokoušíte vytvořit poprvé. Stojí však za to a budete ho milovat během horkých letních večerů. Návod jak na to najdete v následujícím videu (je sice anglicky, ale rozumět nemusíte, stačí mít dobrý zrak).

6 – Šátek / stuha do vlasů s mašlí

Pro tento účes budete potřebovat šátek speciálně určený do vlasů, ale můžete jej nahradit i pěknou hrubší stužkou. A samozřejmě vědět zaplétat cop. Postup krok za krokem je takovýto:

1. Vytvořte mašli při jednom z konců šátku – např. tak, že dva oblouky spojíte uprostřed uzlem. Pak ji přichyťte sponkami do vlasů tam, odkud chcete začít zaplétat cop.

šátky do vlasů

2. Zapleťte cop, přičemž jeden z pramenů bude obsahovat delší konec šátku. Ukončete ho tak, že z konců šátku uděláte uzel. Pokud je šátek dlouhý, oviňte uzel a upevněte konce dovnitř.

šátek do vlasů postup

3. Podívejte se na výsledek do zrcadla 🙂

Zdroj: Vintageinspiredclothing.net

7 – Šátek do vlasů s uzlem

Toto je jeden z nejjednodušších způsobů jak si zakomponovat šátek do účesu. Složte šátek na požadovaný úzký pás a udělejte dvojitý uzel uprostřed. Přiložte ho nad čelo a konce spojte uzlem za krkem.

šátky do vlasů

Zdroj: insidestitch.com

Šátek do vlasů se dá zakomponovat i dalšími způsoby, ale tyto jsou opravdu originální. Mašle do vlasů nebo z vlasů je dalším způsobem, jak ozvláštnit dámský účes.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Svatební účesy pro krátké vlasy Krátkovlasé nevěsty si často lámou hlavu, jaký účes zvolit na svůj svatební den. A mnohdy jim také chybí inspirace, jelikož většina módních časopisů u...
Řídké vlasy a jak jim přidat objem Důvody proč jsou vlasy některých lidí hustší, jiných řidší, jsou zejména genetika, životní styl, péče, ale i stravování. S genetickými dispozicemi hod...
Drdoly z dredů – tipy na účesy Každý se jednou začas chce hezky upravit. A někdy se musíme upravit formálně a elegantně, obléct si šaty, namalovat se a hezky učesat. S dlouhými vlas...
Letní hit – half bun! Všímavým jistě neunikl letní trend half bun (jinak také half top knot). Pokud vzpomenete na retro účes mullet, neboli „vpředu byznys, vzadu párty“, zj...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *