Zbavte se vypadávání vlasů – bylinky vám pomůžou

Nejen mužů se týká velký strašák, kterým je vypadávání vlasů. Pokud nevěříte přípravkům dostupným na našem trhu nebo jste se již několikrát spálili, svěřte se do rukou přírody. Vyzkoušejte jednoduché triky a bylinky, které udrží vlasy zdravé, silné, zamezí vypadávání a navíc podpoří vlasový růst.

Vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů – zbavte se tohoto strašáka pomocí bylinek! © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Co děláme špatně?

Nezanedbatelný vliv na vypadávání vlasů má samozřejmě genetika a hormonální nerovnováha. To ovšem neznamená, že by byl boj proti úbytku vlasů beznadějný. K vypadávání vlasů samozřejmě přispívá stres, který zvyšuje produkci volných radikálů, kouření, které zpomaluje krevní oběh, i nedostatečný pitný režim. Mnoho obtíží může vyřešit vyvážená strava bohatá na bílkoviny (např. maso, luštěniny, celozrnné pečivo) nebo užívání vitaminových doplňků.

Ačkoli tímto problémem trpí častěji muži než ženy, také ženy mohou zaznamenat úbytek vlasů díky nešetrnému zacházení a nadměrnému užívání tepelných přístrojů. Vlasy, které mají zhoršenou kvalitu, jsou k vypadávání náchylnější.

Problém mužů spočívá zejména v již zmíněných genetických predispozicích. Na druhou stranu muži problém často nevědomky zhoršují. Když mužům začínají vypadávat vlasy, mnoho z nich redukuje jejich česání v domnění, že tím plešatění eliminují. Opak je ovšem pravdou, protože je nutné pravidelným a šetrným česáním prokrvovat vlasovou pokožku. Není proto třeba se bát také masáží hlavy.

Bylinky proti vypadávání vlasů

Asi nejznámější rostlinkou, která se s úbytkem vlasů umí dobře vypořádat, je lopuch. Lopuch pomáhá nejen při padání vlasů, ale také odpomůže od mastících se vlasů, zrychluje jejich růst a dodává lehký objem. Kořen či list lopuchu koupíte běžně v prodejnách s bylinkami. Vhodné je výluhem z lopuchu přelít vlasy po umytí a jemně vmasírovat. Řešením může být také lopuchový olej.

Odvar z lopuchu můžete prostřídat také s odvarem z kopřivy. Kopřiva také zabraňuje nadměrnému maštění vlasů, dokáže se poradit se svěděním a mastnými lupy. Pokud máte ovšem velmi suché vlasy, dejte si na kopřivu pozor.

Nic nezkazíte ani lichořeřišnicí, která má protiplísňové a antibakteriální účinky. Dále je velmi populární levandule, rozmarýn či tymián.

Pro udržení hormonální rovnováhy by ženy měly vyzkoušet například maliník či měsíček, muži zase dub nebo kotvičník.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Péče o barvené červené vlasy – rady a tipy Velké množství žen si v současnosti pohrává s odstínem svých vlasů. Díky těmto experimentům si ovšem vlasy žádají zvýšenou péči. A pokud vás podzimní ...
Jak na stříhání ofiny v pohodlí domova Když žena cítí, že potřebuje změnit účes, někdy postačí i změna docela malá. Například ofina. Ofina sluší každé ženě, stačí jen vybrat tu, která sedne...
Vlasy a spánek – spí vaše vlasy dobře? Žijeme v době, ve které jsme si zvykli na poměrně krátkou dobu, kterou vyžaduje úprava našeho účesu. No ne vždy to tak bylo. V minulosti se nosily jin...
Fén s difuzorem – jak na to? Máme odpověď. Difuzor je nástavec na vysoušeč vlasů, který je kruhového tvaru s větší plochou, s dírami, které umožňují rovnoměrné proudění vzduchu. Fén s difuzorem...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *