6 pravidel na ochranu vlasů při žehlení

Kulma či žehlička jsou skvělými pomocníky na tepelnou úpravu vlasů, kterým dosáhnete vytoužený styling podle vašich představ. Tito pomocníci však dokáží způsobit neodvratné poškození vlasů a proto je velmi důležité dbát alespoň na základní pravidla při jejich používání. Žehlička na vlasy může dosáhnout teplotu až 220 ˚ C, při které se ve vaší troubě právě připravuje chutný oběd.

Následky vystavení vlasů nepřiměřenému teplu jsou roztřepené konečky, ztráta lesku a lámavost vlasů. Proto je ochrana vlasů při žehlení důležitá.

ochrana vlasů žehlení

Ochrana vlasů při žehlení je velmi důležitá. © Braun

6 základních pravidel na ochranu vlasů při používání žehličky

Žehlení vlasů a jejich ochrana se stane hračkou, pokud se alespoň budete držet následujících šesti základních pravidel:

  1. Žehličku používejte až na vysušené vlasy. Mokré mají totiž oslabenou strukturu, kterou teplo poškozuje.
  2. Ještě když máte mokré vlasy, aplikujte do nich prostředek na ochranu vlasů při žehlení. Dosáhnete tak jeho rovnoměrné vstřebání a také ochranný efekt bude větší.
  3. Před kontaktem vlasů s žehličkou si je rozčešte hřebenem s řídkými zuby, abyste zabránili spečení uzlíků, chomáčků či jiných nedostatků krásy vašich vlasů.
  4. Nepoužívejte na tepelný styling zařízení s kovovými částmi, ty se totiž mohou přehřívat a způsobit tak ještě větší škody.
  5. Používejte jen takové zařízení, na kterých je možné nastavit různý stupeň teploty. Pokud máte husté vlasy zvolíte vyšší teplotu a naopak pokud jemnější, nižší.
  6. Alespoň jednou do týdne dopřejte vlasům dodatečnou výživu buď nějakou moderní kosmetikou na to určenou nebo některým z receptů babiček, o kterých ještě na našich stránkách budeme psát.

Ochrana vlasů při žehlení

Pokud budete dodržovat zásady na ochranu vlasů při žehlení, minimalizujete jejich riziko poškození. © N/A

Ochrana vlasů při žehlení

Samozřejmě existují i jiné faktory, které mohou nepříznivě ovlivnit kvalitu vlasů. Zběžně jmenujme například délku žehlení, případně kulmování vlasů. Vlasy byste neměli vystavovat nadměrné vysoké teplotě příliš často. Denní vyrovnávání a natáčení vlasů, fénování, to vše způsobuje oslabení a lámání vlasů.

Kromě již zmíněných ošetřujících přípravků jim dopřejte i odpočinek, tedy tehdy, pokud nikam nemusíte jít a nepotřebujete se speciálně upravovat. Vlasy umyjte, ošetřete, ať už balzámem nebo maskou, a po opláchnutí nechte volně vysušit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *