10x domácí masky na vlasy

Masky na vlasy si můžete koupit v obchodech. Některé z nich jsou účinné, ale většinou efekt není takový, jaký bychom si přáli. Častokrát umělé látky v nich obsažené snižují účinnost skutečně těch efektivních. Domácí recepty na masky na vlasy jsou přírodní, výživné a účinnější. Mají však nevýhody, ale dá se s nimi dobře pracovat. Přečtěte si a inspirujte se deseti maskami na vlasy po domácku.

Masky na vlasy mají několik funkcí. Některé vyživují vlasové folikuly, jiné zas více pokožku, po dalších budou vaše vlasy lesklé a nebudou se tak snadno lámat. Domácí recepty na masky obsahují přírodní produkty s blahodárnými vlastnostmi. Jejich kombinací můžeme docílit efekty jako s maskami v tubách z obchodů, avšak bez vedlejších efektů.

Nevýhody domácích mask na vlasy

Kromě pozitivních účinků mají domácí masky na vlasy několik nevýhod. Některé produkty jako vejce, oleje, mléko a pod. jsou příliš tekuté. Další jejich nevýhodou je, že se na vzduchu kazí. Proto je velmi důležité vlasy po použití masky vždy důkladně umýt. Odstraňte i nejmenší zbytky, jinak vám začnou zahnívat.

Příprava na vlasovou kúru

Před kúrou s domácí maskou na vlasy doporučujeme připravit si všechny ingredience a dobře je smíchat. Při maskách účinných na pokožce hlavy je bude nutné vmasírovat. U těch, které působí na samotný vlas bude lepší namočit ručník teplou vodou, ohřát v mikrovlnce, překrýt igelitem nebo potravinovou fólií, a na ni masku nanést. Po kúře si vlasy opláchněte nejlépe vlažnou až středně teplou vodou. Nemyjte šamponem alespoň pár hodin. Výjimku tvoří olejové masky, které je lepší řádně vymýt z vlasů, aby vám nezamastili oblečení a další věci. Některé další masky a kúry zas není třeba oplachovat vůbec.

domáce masky na vlasy

© N/A

Po představení nezbytných základů jako na domácí masky na vlasy můžeme přejít ke konkrétním receptům.

10 domácích mask na vlasy

Vaječno olejová domácí maska ​​na vlasy

Pro přípravu této masky potřebujeme jedno slepičí vejce a olivový olej. Nejvíce živin se ve vejci nachází v jeho žloutku, bělmo však můžete použít také, ale hůře se dostává z vlasů. Olivový olej obsahuje velké množství kyseliny olejové a přírodních antioxidantů. Ve spojení se žloutkem dodá vašim suchým vlasům potřebnou péči a lesk.

Jogurtovo medová maska

Maska z jogurtu a medu je účinná zejména na pokožku hlavy. Jogurt ani med nejsou příliš tekuté, proto se vám účinné látky z nich podaří dobře vmasírovat na těch správných místech. Použijte výhradně bílý jogurt, nejlépe kozí nebo ovčí, a klasický med (ne cukrovou náhradu).

Banánovo mléčná maska

Banány obsahují hodně minerálů, vitaminů a dalších příznivě působících látek. Vyživí vaše vlasové folikuly, pokožku i vlasy. Tuto domácí masku si připravíte rozmixováním banánů na kaši a smícháním s teplým mlékem. Naneste na celou plochu hlavy a vlasů, a zabalte do ručníku. Pro hustší masku místo mléka použijte bílý jogurt.

Citrusový recept na domácí masku na vlasy

Citrusy jako citrony, pomeranče, limetky nebo grepy jsou účinné proti lámavosti vlasů. Z ovoce dostaňte šťávu a namočte do ní vlasy, nejlépe v míse nebo lavoru. Když vlasy šťávu nasáknou, zabalte je do igelitu a ručníku. Nechte působit alespoň půl hodinu.

Přírodní kúra proti lupům

Lupy jsou odumřelé částečky pokožky hlavy. A tak jak si odumřelou pokožku z obličeje odstraňujeme peelingem, tak si můžeme odstranit lupy zpod vlasů. Domácí kúra proti lupům spočívá také v peelingu. Vhodným peelingovým prostředkem je kuchyňská sůl. Aby se nesypala pryč z vlasů, smíchejte ji s olivovým olejem. Olej nerozpustí sůl tak rychle a dobře jako voda. Připravenou směsí postupně vymasírujte celou plochu, na které máte lupy. Po skončení umyjte šamponem, aby vám nezůstal olej ve vlasech.

domácí kúry na vlasy olej

© N/A, zdroj: fairwaymarket.com

Podpůrná kávová maska ​​na vlasy

Jak je dobře známo, káva obsahuje kofein a velké množství antioxidantů. Probudí vaši pokožku a vlasy vám budou růst rychleji. Tato domácí maska ​​se připravuje z použité mleté ​​kávy. Jemné zrníčka vám zároveň udělají i peeling. Budete se cítit svěží a vaše vlasy to také ocení.

Domácí pivní maska ​​pro objem vlasů

Pokud máte tmavé vlasy, použijte tmavé pivo, pokud světlé vlasy, světlé pivo. Požádejte někoho, aby vám pivo v předklonu nalil na hlavu i vlasy nebo se o to pokuste sami. Můžete postupně nanášet i prostřednictvím hřebene. Takto ošetřené vlasy budou mít větší objem. Nemusíte si je ani mýt. Pivový pach zmizí po několika minutách.

Tea trea kúra na vlasy proti bakteriím

Tea Tree, čajovník, je keř, z jěhož listů se připravuje speciální olej. Působí proti nečistotám, odstraňuje škodlivé bakterie z pokožky a podporuje ty dobré. 100% čajovníkový olej koupíte v drogerii nebo lékárně. Do vlasů se nanáší čistý olej nebo po smíchání s heřmánkovým čajem. Není třeba po kúře vlasy proplachovat.

Šalvějová vlasová kúra

Šalvěj upravuje produkci mazu z tukových žláz na pokožce a posiluje vlasové kořínky. Šalvějovou kúru si připravíte z lístků šalvěje (z přírody nebo koupených v obchodě jako čaj). Nechte sevřít vodu (alespoň půl litru), vložte do ní směs a povařte ještě 3 minuty. Sceďte a nechte vychladnout, abyste se neopařili. Ještě teplé pomalu lijte na pokožku a vlasy, vmasírujte.

Tymián na barvené vlasy

Vaše vlasy zničené barvením ozdraví tymiánový odvar, který si připravíte z této bylinky vařením. Recept i postup je stejný jako v případě šalvějové kúry výše. Po aplikování si vlasy nemusíte mýt.

Na závěr…

Na závěr už jen skonstatujeme, že po jednom použití zázraky nečekejte. Nejlepší je dlouhodobější nanášení jedné a téže masky pro dosažení maximálního efektu. Doporučujeme alespoň 2x týdně po dobu 3 týdnů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *