Fryzury damskie 2014 – bądź trendy również Ty

Jakie fryzury damskie 2014 będą trendy w następującym roku? Jeśli pragniesz się dowiedzieć, jakie fryzury damskie i stylizacje wybrać, by w nadchodzącym roku wyglądać nowocześnie i być na topie, to właśnie Ciebie zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym zaprezentujemy trendy fryzur damskich 2014 według długości włosów i inne, niekoniecznie uzależnione od długości włosów.

Fryzury damskie 2014 dla włosów krótkich

Na sam początek pragniemy zaznaczyć, że projektanci mody oraz styliści niespecjalnie przepadają za krótkimi włosami, ponieważ nie pozwalają im  w pełni rozwinąć skrzydeł i pokazać, na co ich stać tak, jak ma to miejsce w przypadku strzyżenia długich włosów. Nie jest zaskoczeniem, że znajdziemy tylko jeden główny trend dla stylizacji krótkich włosów 2014 (nie oznacza to jednak, że powinnaś unikać krótkich). Trendem dla włosów krótkich to podcinana fryzura w stylu bob. Pojawiła się ona na przykład na pokazie mody projektanta Marco Jacobsa jesienią 2013 roku:

fryzury damskie 2014 krótkie

Podcinana fryzura w stylu bob 2014, © Imaxtree

Fryzura ma sprawiać wrażenie fryzury chłopięcej (z ang.). Powinna jednak być świeża i podkreślać kobiece atuty, takie jak duże oczy, wyraźne kości policzkowe. Salon Toni&Guy podziela nasze zdanie:

Fryzury damskie 2014

Bob 2014, © Toni&Guy

Wreszcie L’Waren Scott i fryzura bob z cieniowaną grzywką, by wyglądało to tak, jakby modelka sama przed lustrem skracała jej długość:

Fryzury damskie 2014

Fryzury w stylu bob 2014, © Imaxtree

Pozostając w temacie fryzur dla krótkich włosów na 2014 rok, słynna stylistka Yoko, właścicielka salonu w centrum Hong Kongu, wypowiedziała się w rozmowie dla www.trendystyle.asia na temat absolutnie niemodnej stylizacji dla krótkich włosów. Chodzi o włosy krótkie z wygolonym bokiem, nad uszami lub z tyłu na szyi:

Fryzury w stylu bob 2014

Niemodna fryzura w stylu bob na rok 2014, © Trendystyle.com.hk

Fryzury damskie 2014 dla włosów średniej długości

Z włosami średniej długości możesz swobodnie eksperymentować i pozwolą ci w każdym sezonie na stworzenie dowolnej kreacji wedle twoich życzeń.

Kucyki, warkocze i włosy splatane 2014

W 2014 roku będą ponownie dominowały warkocze splatane. Warkocze i kucyki były na topie również w ubiegłym roku. Tym razem na uwagę zasługuje tzw. warkocz mleczarki – „milk-maid braid“, który będzie na topie głównie w pierwszej połowie nadchodzącego roku – wiosna/lato 2014. Wersję widoczną na zdjęciu stworzono za pomocą zwykłego splatania.

dlugie włosy 2014 fryzury damskie

Warkocz mleczarki – milkmaid braid – fryzury damskie 2014; © Imaxtree

… z kolei na tym zdjęciu spleciono go francuskim sposobem (kliknij, by powiększyć):

długie fryzury 2014 damskieWarkocz francuski à la milkmaid braid, © Valentino

Dobrym rozwiązaniem jest zaplecenie przynajmniej jednego pasemka włosów. Przykładem jest fryzura zaprezentowana podczas pokazu mody na 2014 rok projektantki Karen Walker:

fryzury z warkoczem 2014 kucyki

Delikatny warkoczyk idealnie zakomponowany do fryzury, © Imaxtree

Trzecim proponowanym sposobem, jak stworzyć modny warkocz, to warkocz w rybie ości. Fryzura z warkoczem w rybie ości splata się z dwóch pasm (instrukcję znajdziesz na naszym portalu). Na popularności powinien zyskać zwłaszcza w drugiej połowie nadchodzącego roku – jesień/zima 2014. Przy czym sugerujemy, byś wypróbowała nie tylko pojedynczy, ale również podwójny. Taki warkocz mieliśmy okazję zobaczyć na pokazie projektantki Calla Paris 2014:

Fryzury 2014 - warkocz w stylu rybich ości

Podwójny warkocz w stylu rybich ości, © Imaxtree, zdroj: www.marieclaire.com

Stylizacje dla włosów falistych w 2014

Drugim najgorętszym trendem w stylizacji są włosy faliste. Kręcone włosy nie są już przez jakiś czas modne, jednak delikatnie faliste włosy to jest właśnie coś, co z pewnością powinnaś wypróbować. Wałki do włosów schowaj do szuflady. Wystarczy chwila z lokówką, by stworzyć delikatne fale we włosach.

faliste włosy 2014 damskie

Fryzury dla włosów falistych w 2014, od lewej do prawej: Jonathan Saunders, Pucci, Alexander Wang; zdroj: www.fashionising.com

kobiety fryzury 2014

Odile Gilbert dla Kérastase, © Imaxtree

Kolejne stylizacje włosów na 2014 rok

Fryzury damskie 2014 podlegać będą również innym trendom. Jednym z nich są warkocze i kucyki, przy czym nie zależy na długości włosów. Wydaje ci się, że to nic nowego? I słusznie, ponieważ trend ten obowiązywał również w ubiegłym roku. Zachęcamy jednak do wypróbowania różnych wersji rozmieszczenia warkocza na głowie (wysoki, średni, niski) i z zabezpieczeniem przeciw rozpleceniu – gumką, grzebieniem, spinką lub innym dodatkiem. Na przykład Helmut Lang stworzył następującą kreację:

Fryzury damskie 2014

Niski kucyk – fryzury damskie 2014, © Imaxtree

Uchwycenie włosów w taki sposób pozwoli na przypięcie włosów sztucznych łatwo i przyjemnie. Możesz więc swobodnie wydłużyć fryzurę nawet do pasa, mając włosy średniej długości. Kolejną serię modnych fryzur z warkoczem lub kucykiem znajdziesz w galerii zdjęć poniżej (kliknij, by powiększyć):

Kolejny trend to włosy mocno zaczesane. To idealny styl uczesania dla włosów długich bądź włosów dłuższych, ponieważ często spotkamy go w kombinacji z trendami wymienionymi wcześniej, zwłaszcza z falami. Jak to możliwe? Żel nakłada się tylko na czubek głowy, a reszta włosów zostaje rozpuszczona lub jest poddawana dalszym zabiegom. Dobrym przykładem takiej fryzury to ta z przeglądu mody dla Salvatore Ferragamo:

styl uczesania włosów długich 2014 - Ferragamo

Salvatore Ferragamo, fryzury damskie 2014, © Imaxtree

Farbowane włosy, zaczesane na czubku głowy do tyłu a reszta włosów rozpuszczona – taki styl fryzury mogliśmy zobaczyć podczas przedstawienia nowej kolekcji odzieży marki Marni:

Farbowane włosy 2014 damskie fryzury

Damski styl fryzury na 2014 rok – zaczesane włosy do tyłu; © Imaxtree

Kolejną serię inspirujących zdjęć znajdziesz w ostatniej już galerii zdjęć, w której zamieściliśmy na przykład fryzury z pokazów znanych projektantów modowych Dior lub Elie Saab:

Również w 2014 roku fryzury damskie oferują szeroki wachlarz stylów, rozwiązań i wykonań. Mamy nadzieję, że nasz artykuł zainspirował cię i podczas najbliżej wizyty w salonie zdecydujesz się na bardziej radykalną zmianę.

Źródła, z których zaczerpnęliśmy inspirację: www.marieclaire.com, www.harpersbazaar.com, www.elle.fr, www.trendystyle.asia, www.fashionising.com, a další.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *