Hřeben nebo kartáč? Co je lepší pro vaše vlasy?

Ke kráse vaší hřívy nepřispívají pouze kosmetické přípravky. Dokonce i hřebeny a kartáče mohou výrazně podpořit kvalitu vašich vlasů. Používáte na své vlasy vhodný hřeben nebo potřebujete poradit, který by vám vyhovoval více? A které hřebeny a kartáče se používají k jakým účelům? Zjistěte to!

Česání vlasů.

Hřeben nebo kartáč? Používejte na své vlasy vhodné náčiní. © Helga Weber. Zdroj: www.flickr.com

Hřeben pro objem a rozčesávání

Klasický hřeben se širokými zuby by měl být součástí vybavení každé ženy. Je totiž z hlediska dlouhodobého používání vhodnějším nástrojem než kartáč, který by mohl vlasy poškodit. Rozčesávání vlasů hřebenem je sice trochu zdlouhavější, ale díky tomu i daleko šetrnější zvláště k poškozeným lámavým vlasům a vlasům mokrým, které jsou křehčí a vyžadují opatrnější péči. Pokud se nespokojíte s obyčejným hřebenem, investujte například do těch antistatických nebo s obsahem makadamiového oleje.

Další hřebeny, které slouží ke zcela jinému účelu, jsou známé tupírovací hřebeny. Tyto hřebeny se zúženým koncem a malinkými mezerami mezi zuby slouží k úpravě účesu, tedy k oddělování jednotlivých pramínků vlasů a vytvoření pěšinky a objemu. Tupírovací hřebeny jsou nenahraditelnými pomocníky pro vytváření společenského účesu nebo k jeho zafixování. Není samozřejmě radno tyto hřebínky používat příliš často, jelikož tupírování může vlasy hodně poničit.

Zázračný Tangle Teezer

Tento hit posledních let může klasický hřeben, který jsme zmínili výše, směle strčit do kapsy. Jedná se o kartáč, který je unikátní svými štětinami, díky kterým bez problémů rozčeše i velmi zacuchané vlasy, je šetrný k mokrým a jemným vlasům. Při rozčesávání nedochází k vytrhávání vlasů, tahání, ani ztenčování konečků, takže vlasy zůstávají zdravé, objemné a neztrácejí svůj lesk. V současnosti je již na trhu velké množství různých typů tohoto kartáče. Tangle Teezer by neměl chybět ženám s dlouhými vlasy ani malým holčičkám. Rozčesávání s ním je radost.

Kartáč Tangle Teezer.

Zázračný kartáč Tangle Teezer. © katrina.alana. Zdroj: www.flickr.com

Velký plochý kartáč pro narovnání vlasů

Zvláště dlouhovlásky s hustou hřívou ocení ploché kartáče, které jim pomohou při fénování vlasy krásně narovnat. Slouží tedy k tvarování účesu, a při rozčesávání mokrých či zacuchaných vlasů má ničivý účinek. Je možné narazit i na ploché kartáče fungující na bázi ionizace. Tato technologie působí na vlasy jako ozdravná kůra. Zanechává je hladké, lesklé, bez statického náboje a napomáhá uzdravení roztřepených konečků.

Plochý kartáč.

Ploché kartáče pro snadné narovnávání vlasů. © Nicki Mannix. Zdroj: www.flickr.com

Kulatý kartáč pro tvarování účesu i pro krátké vlasy

Při fénovaní je ideální používat kulatý kartáč, který dokáže vykouzlit krásně nadýchaný účes. Zároveň jsou pro vlasy vhodnější kulaté kartáče s přírodními štětinami, s nimiž je úprava vlasů snadnější a šetrnější. Pokud chcete opravdu dbát o zdraví a krásu svých vlasů, vyplatí se opět pořídit si iontový kulatý kartáč.

Kulaté kartáče.

Kulaté kartáče pro nadýchaný účes. © Pete. Zdroj: www.flickr.com

Klasicky platí, že čím delší má žena vlasy, tím širší kartáč by měla používat. Na druhou stranu ty menší kulaté kartáče jsou báječné při úpravě kratších vlasů. Malé kulaté kartáče mohou kratším vlasům snadno poskytnout větší objem, jelikož je možné pracovat s nimi už od kořínků.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *