Jak si vybrat správnou barvu vlasů?

Jako žena si vybíráte své oblečení tak, aby odpovídalo vaší osobnosti. Proč neudělat totéž s vlasy? Nechte barvu vlasů a styl účesu vypovídat o vás to nejlepší, aniž byste museli říct co i jen jedno slovo!

Čtěte dál a zjistěte podle čeho si vybrat tu pravou barvu na vlasy.

Jak si vybrat barvu vlasů

Ne každé ženě se hodí kterákoliv barva na vlasy. Poznajte tu svou. © N/A

6 tipů jak si vybrat barvu vlasů

 • 1. Vyberte si takovou barvu, která se hodí k vašemu účesu. Promluvte si o tom s vaší kadeřnicí nebo si přečtěte články na internetu.
 • 2. Zvolte si barvu na vlasy, která nejlépe ladí s vaší barvou pleti, a která vám pomůže vypadat a cítit se zdravější a šťastnější. Určitě jste již slyšeli o barevné typologii lidí – jak se říká: “něco na tom bude”.
 • 3. Využívejte “tepelnost” barev – pokud potřebujete dodat energii, hravost a teplo vaší osobnosti, zvolte červené odstíny. Světlejší odstíny naopak inklinují k podmanivosti, ale i ženskosti a jemnosti.
 • 4. Sledujte sezónní vlasové trendy, které vám dopomohou k modernímu, svěžímu a trendy vzhledu. Pomocí barev na vlasy dokážete být mladší, a to nejen tím, že zakryjete šediny.
 • 5. Zvažte, zda opravdu chcete melír nebo nabarvit celou plochu vlasů. Nejlepší je něco mezi, když jednobarevné barvy na vlasy obsahují i ​​světlejší a tmavší odstíny. V dnešní době už máte z čeho na trhu vybírat.
 • 6. Nemusíte použít jen jednu barvu na vlasy, zkuste zkombinovat dva různé odstíny, nejlépe teplou barvu s teplou a studenou se studenou.

jak vybrat barvu na vlasy

Správný odstín barvy na vlasy dokáže divy. Budete vypadat kouzelně a zvedne se vám sebevědomí. © N/A

Pamatujte: změna barvy vlasů může přinést velké nebo malé změny, tak si vyberte takovou variantu, která je pro vás ta pravá. Od jemné a dočasné změny barvy vlasů až k trvalé, existuje celá řada možností, ze kterých si vyberete přesně to, po čem toužíte. Nezapomínejte na následnou péči a používejte přípravky na dodání lesku už vašim nabarveným vlasům.

Rady, tipy a triky jak si vybrat barvu vlasů pro jednotlivé typologie vám přineseme v některém z dalších článků, tak se sem neváhejte vracet, budeme rádi.

2 komentáře u „Jak si vybrat správnou barvu vlasů?

 1. Dobrý den, ráda bych se zeptala už dlouho toužím po nazlátlé blond barvě. Nevím jestli je to však dobrá volba, protože mám poněkud tmavé obočí až do černa. Má přírodní barva je tmavější hnědá a pleť meruňková v létě až do hněda. Potřebovala bych poradit jestli mám do téhle změny jít. děkuji předem za odpověď a přeji krásný zbytek dne.

  • Ahoj Pavla,
   děkuji za otázku. Hned jsem si říkal, že když po něčem dlouho toužíš, tak bys to měla zkusit. Doporučoval bych ti nejprve obarvit si vlasy neutrální hennou (viz náš článek Barvení vlasů hennou) k dodání nazlátlého lesku. Pak uvidíš, jestli se sama sobě líbíš, jestli to splňuje tvé představy a případně si příště zabarvíš vlasy barvou. Henna je i zdravější řešení, tmavější hnědou by jsi pravděpodobně musela nejprve odbarvit. A jestli se ti to bude hodit? Pokud se to bude líbit tobě, pak vůbec nezáleží na tom, co ti kdo řekne, třeba i já 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *