Kreativní dámské copy, culíky a ohony

Dámský cop z vlasů

Dámské copy se nejlépe vytvářejí z dlouhých vlasů. Je to oblíbený druh účesu milionů žen po celém světě. A protože je tolik nostiteliek tohoto typu účesu, přinášíme vám pár rad a tipů jak kreativně ozvláštnit dámský culík z vlasů.

Stužka do vlasů

Kdy ještě neexistovaly gumičky do vlasů, na vytvarování copu se používaly stužky. Jak už to bývá zvykem, staré módní trendy se vracejí, a jinak to není ani se stužkami do vlasů. Na rozdíl od minulosti se však dnes klade větší důraz na stužku, lépe řečeno na její originalitu. Problémem bývá, že se stužka po čase nošení sama uvolní. Řešením je sepnutí vlasů nejprve průsvitnou gumičkou (nebo v barvě vlasů) a až následné přichycení stužky do sepnutých vlasů tak, aby ji zakrývala. Zkuste vysoký cop nebo naopak velmi nízký, který si můžete dovolit pokud máte dlouhé vlasy.

dámské culíky stužky do vlasů

Hilary Duff a stužka do vlasů v jednoduchém účesu s culíkem. © N/A

Všude samé gumičky

Zajímavým a rychlým tipem na vytvoření dámského účesu je použití více gumiček najednou. Tento typ účesu je nejvhodnější pokud máte dlouhé rovné vlasy. Existuje množství způsobů jak přistoupit k tvorbě účesu s gumičkami.

  • Zkuste použít tři gumičky – první hned k temeni hlavy, druhou do středu a třetí na konec culíku.
  • Nebo dvě gumičky k vysokému copu, začínajícímu na vrcholu hlavy, kde připevníte první gumičku. Druhou o pár centimetrů níže (přibližně 10 – 15 cm) a vrchní část vlasů mezi gumičkami mírně povytáhnete nahoru.
  • Další možností je vícero gumiček, přičemž každou z nich připněte přibližně na 3 – 4 cm vlasů. Zkuste střídat dvě barvy nebo co nejvíce pro dodání letní svěžesti vlasům…

Asymetrický dámský cop

Zkuste také obměnit polohu culíku na hlavě. Nízký dámský cop do boku, či vyrůstající z boční strany hlavy, to je jenom pár příkladů pro inspiraci. Variací poutající pozornost může být také několik tenčích ohonů najednou, z nichž některé nebo všechny mohou být zapleteny.

Sepnutí culíku vlastními vlasy

Sepnout vlasy do copu svými vlastními vlasy zní jako dobrý nápad, ale možná si říkáte, proč na ulici téměř vůbec nepotkáte nikoho nosit takový účes. Odpovědí může být náročnější vytvarování vlasů a jejich uchycení do culíku. Při tomto procesu si vyžádejte pomoc někoho na blízku. Udělejte si nejprve vysoký cop s gumičkou. Oddělte boční pramen vlasů a omotejte ho na vámi zvoleném místě (na začátek nejlépe k temeni hlavy). Konec takto obtočených vlasů zasuňte do středu tak, abyste je zachytili gumičkou (zde přijde v hod pomoc). Na tento účes však zapomeňte, pokud nemáte dostatečně dlouhé vlasy.

culíky a ohony ženy

Kreativní účes: culík sepnutý vlastními vlasy. © N/A

Francouzský cop

Článek o francouzském copu naleznete v našem článku 3 způsoby jak si zaplést francouzský cop.

Fantazii se meze nekladou. Pokud máte nějaký tip na dámský cop, neváhejte a pošlete nám své fotografie nebo se s námi podělte o vaše ověřené způsoby vytváření ohonů, copů nebo culíků v diskuzi pod článkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *