Letní hit – half bun!

Všímavým jistě neunikl letní trend half bun (jinak také half top knot). Pokud vzpomenete na retro účes mullet, neboli „vpředu byznys, vzadu párty“, zjistíte, že tento účes funguje na obdobném principu. Jedná se jednoduše o drdůlek z vrchních vlasových pramenů, zatímco zbytek vlasů je rozpuštěný. V poslední době se tento drdůlek objevil mezi mužskými účesy pro dlouhé vlasy a postupně se probojoval zpět k trendům, které zdobí i ženy. Zde je malá ochutnávka, jak jej nosit.

Half bun - Julianne Hough

Half bun – praktický a pohodový letní účes! © Fame Fly Net. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half bun s krátkými vlasy

Výhoda tohoto účesu spočívá v tom, že jej lze vytvořit v podstatě z jakéhokoli typu vlasů i kratší délky. Navíc je to účes praktický, velmi jednoduchý a přesto se na něm můžete kreativně vyřádit. Pokud máte tedy kratší vlasy – třeba bob – můžete i s nimi poměrně snadno vytvořit tento drdůlek. Opět stačí pouze rozdělit vlasy na dvě části, tu svrchní stáhnout do gumičky a vytvořit drdůlek podle libosti. Neposedné krátké pramínky podchytíte pinetkami.

Kate Mara

I kratším vlasům tento účes sluší. © Getty Images. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half drdůlek ležérně

Jestliže musíte během několika minut vyběhnout z domu a nestíháte si vlasy pořádně upravit, stačí vytvořit jednoduchý half bun. A že máte zvlněné a rozčepýřené vlasy? U tohoto účesu žádný problém!

Sienna Miller

Sienna Miller a její ležérní half drdůlek. © Fame Fly Net. Zdroj: www.harpersbazaar.com

Half drdol z kudrnatých vlasů

Jednoduchý účes, který vypadá skvěle u všech typů vlasů, zejména u zvlněných či kudrnatých. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Pohrajte si rovněž s umístěním drdolu. Chcete drdol vysoký, střední nebo nízký? Záleží to pouze na vás. S tímhle účesem můžete prostě pokaždé vypadat jinak.

Typy drdolů

Vysoký, střední, nebo nízký? Zvolte si ten, který bude slušet právě vám. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Jak na jemné vlasy?

Pokud máte velmi jemné vlasy, asi si říkáte, že takový účes nebude nic pro vás, ale to by byla škoda. Stačí jen dodat vašim vlasům trochu optického objemu třeba tím, že je nejdříve navlníte.

Drdol na stranu

Pro zpestření účesu stačí i malinký drdol na stranu. © Popsugar. Zdroj: www.popsugar.com

Také záleží jen na vás, jestli chcete do drdolu přidat hodně vlasů nebo méně. Ženy s bohatou hřívou mají výhodu, protože si mohou dovolit i pořádně velký drdol. Ženy s jemnějšími vlasy ale zase mohou dobře uplatnit clip-iny.

Velký drdol

Velký vysoký drdol upevněný sponkami. © Popsugar. Zdroj: www.popsugar.com

Smyslně bude vypadat i drdol vytvořený z copu. Nebojte se experimentů!

Drdol z rybího copu

Drdůlek z rybího copu. © Kathleen Kamphausen/Lauren Ahn. Zdroj: www.cosmopolitan.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *