Mikádo účesy – způsoby, postupy, návody a více

Mikádo účes představuje klasiku, kterou oblibuje množství žen na celém světě (většinou se tam tento účes nazývá bob), protože je jednoduchý, snadno se udržuje a je variabilní. Základním typem je mikádo, jehož konečky vlasů sahají do stejné délky – po bradu. Časem se délka měnila a v módě už byly velmi krátké mikáda (po uši) tak i dlouhé mikáda, které končily v oblasti ramen. Měnil se i celkový vzhled a styl kontur účesu i délka ofiny. A tak v dnešní době máme nespočet různých typů mikád účesů. Oblíbili si ho i známé celebrity, vzpomeňme alespoň Victorii Beckham, Katie Holmes či Rihannu. Pojďme si některé z nich představit a poradíme vám s jejich tvorbou, postupům a ukážeme si vše na reálných příkladech.

mikádo účesy

Mikádo účesy – typy účesů, návody, postupy a další užitečné info. © Franck Provost

Typy mikádo (bob) účesů

Níže najdete základní typy mikádo účesů:

  • Klasické mikádo – nejstarší typ mikáda, vlasy končí ve stejné délce v oblasti brady, tvoří obrys tváře.
  • Invertní mikádo (také obrácené, zkosené) – klasické mikádo s obměnou, v jehož rámci jsou zadní vlasy výrazně zkrácené a směrem dopředu delší; obměny: úplně vyholená část nad krkem nebo nápadně dlouhé vlasy po bocích obličeje.

    no images were found

  • Asymetrické mikádo – vše, co vybočuje ze symetrie mikádo účesu můžeme považovat za asymetrické, příkladem jsou delší prameny vlasů na jedné straně, vyholený bok hlavy, kudrliny na straně a pod.
  • Kučeravé mikádabob účesy s kudrnami s více obměnami, např. kudrny jen vpředu, ve spodní části vlasů nebo na celé hlavě.

Kromě těchto základních typů existuje mnoho dalších. Rozdíly mezi nimi jsou tvořeny změnou délky, sklonu střihu, úpravou struktury vlasů, střihem ofiny a pod. Toto si spojte s různým barvením, žehlením či tupírování, a dostanete téměř nekonečnou variabilitu účesů.

mikádo účesy 2015

Mikádo účesy podle typu obličeje

Pokud máte obdélníkový obličej, hodí se vám více kratší mikádo – zjemní kontury obličeje a přidá objem v oblasti lící (jako na fotce níže). A naopak, kulatějším obličejům více sluší delší mikádo (přečtěte si více o účesech podle typů obličejů).

mikádo účesy bob hair

Videonávod jak si udělat mikádo svépomocí

Našli jsme video s návodem jak si vytvořit mikádo doma. Pro dosažení skvělého účesu vám doporučujeme návštěvu kadeřnictví. Některé ženy si však dělají účesy zásadně svépomocí doma – pro ně přijde toto video vhod.

Postup stříhání mikádo účesu v kadeřnictví

Prohlédněte si předem, co vás v kadeřnictví čeká, pokud se rozhodnete pro tento typ účesu:

Péče o mikádo účesy

Mikádo (bob) účesy nejsou náročné na úpravu. Pokud chcete, aby váš bob účes zůstal krátký (a zvyknou se vám poškozovat konečky), budete se muset smířit s častější návštěvou kadeřníka, přibližně jednou do měsíce. Ofinu si můžete stříhat i samy, ať už do původní délky nebo měnit podle nálady. Při mikádu s rovnými vlasy, je dobré je tvarovat velkým kulatým kartáčem, aby získali objem a hladký vzhled.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Mikádo účesy – způsoby, postupy, návody a více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *