Nebezpečně složité účesy

V tomto článku vám ukážeme některé až nebezpečně složité účesy. Většinou jde o společenské účesy, jelikož je jejich vytvoření zdlouhavé a náročnější než ty na běžné nošení. No nikdo vám je nezakazuje nosit jen tak při běžné příležitosti 🙂

Složité účesy mají své předpoklady. Tím nejdůležitějším jsou dlouhé vlasy, a to vaše pravé. S umělými se tak dobře nepracuje. Dalším předpokladem je dovednost kadeřníka, resp. kadeřnice. Zapomeňte na to, že si některý z těchto účes vytvoříte samy doma.

Extrémně složité účesy

Některé kreace by se daly nazvat až extrémně složité. Jejich vytvoření vyžaduje trpělivost, zkušenosti a čas. Nepředpokládáme, že se pro některý z následujících účesů rozhodnete, ale určitě stojí za inspiraci. Více ve fotogalerii níže – náhledy si zvětšíte kliknutím na ně.

Tento extrémní avantgardní účes od vlasového stylistu Nicholasa Frencha získal ocenění ve své kategorii (Avant Garde) v roce 2012:

složité účesy avant garde

© Roberto Ligresti, zdroj: probeauty.org

Složitý účes – návod

Vybrali jsme pro vás obrázkový návod na složitý účes, který sestává ze dvou velkých polovičních copů s francouzským zaplétáním a jednoho malého s obyčejným zaplétáním s menší dodatečnou úpravou. Postup na obrázku:

návod na složitý účes

© N/A, zdroj: alldaychic.com

Sklemina Tatiana, zručná ruská vlasová stylistka, je známá vytvářením složitých účesů. Ve videu níže se podívejte jako vytváří jeden společenský účes, který je možné využít jak na plesy, tak i na svatby a jiné události. Jeho základem je uzlíková technika.


© Sklemina Tatiana, zdroj: www.youtube.com/user/womenbeauty1

Na závěr o něco jednodušší inspirace

A na závěr další čtyři jednodušší a v běžných podmínkách proveditelnější složité účesy – francouzský cop s drdolem, účes s košíkovým zaplétáním, zajímavě tvarovaný svatební účes a doslova srdcový účes:

Příspěvek byl publikován v rubrice Společenské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *