Nejdelší vlasy na světě měří přes 5 metrů

Snad každý z nás z dětství zná pohádku o Zlatovlásce. Tato děva se zlatými vlasy byla uvězněna vysoko ve věži a vlasy spustila dolů princi, který ji nakonec vysvobodil. Možná si řeknete, že to je možné pouze v pohádce. Ale ne. Na světě žijí ženy, které mají až neskutečně dlouhé vlasy.

Nejdelší vlasy na světě podle Guinnessovy knihy rekordů

Podle Guinnessovy knihy rekordů má nejdelší vlasy na světě číňanka Xie Qiuping. V roce 2004 (8. května) ji naměřili délku vlasů 5,627 m (zdroj: www.guinnessworldrecords.com). Paní Xie se nestříhá od svých 13. narozenin, které oslavila v roce 1973. Dnes by již mohla mít mnohem delší hřívu. V průměru jí totiž rostly vlasy rychlostí 18 cm za rok a pokud si je nestříhá dodnes, mohou mít již téměř 7 a půl metru.

Nejdelší vlasy na světě

Xie Qiuping a její nejdelší vlasy světa, zdroj: xinhuanet.com

Nejdelší vlasy světa

© China Foto Press / Barcroft media

Neoficiálně nejdelší vlasy světa

Na zápis do Guinnessovy knihy rekordů je třeba být prověřen komisí. V některých případech toto samozvaní držitelé odmítají, protože se bojí z odhalení podvodu. Ať už je to tak nebo ne, na světě žije žena, která o sobě tvrdí, že má nejdelší vlasy na světě. Jmenuje se Asha Mandala, pochází z Trinidadu a Tobago, a její vlasy jsou dlouhé 5,9 metru. Problémem však je, že je nosí jako dready. Podle neoficiálního měření jí našli jeden vlas s délkou až 16,9 metru. Váha této krásy hlavy je téměř 5 kilogramů. Za měsíc mine 24 lahví šamponu. Sama však tvrdí, že si je nedá ostříhat. Bylo by to jako spáchat sebevraždu a bez nich by se cítila jako zombie. Není se co divit, vlasy si nikdy v životě nestříhala (zdroj: www.mirror.co.uk).

žena s nejdelšími vlasy na světě

Nejdelší dready na světě, © Barcroft

Nejdelší vlasy na světě

Někdy Asha potřebuje s tíhou vlasů pomoci. © Barcroft

Pokud vás Asha zaujala, podívejte se na video s rozhovorem s ní níže:


© Barcroft TV, zdroj: www.youtube.com/user/barcroftmedia

Mít dlouhé vlasy (nemluvě o extrémně dlouhých) není jen tak, je třeba se o ně také náležitě starat. A když jsou delší, již můžete pociťovat i jejich tíhu. Občas stojí za to podstřihnout si alespoň konečky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *