Krátke účesy ako ich nosia známe ženy

Hovorí sa, že dlhé vlasy sú pre mužov príťažlivejšie a viac sexy. Pravdou však ostáva, že mnohé známe ženy majú krátke vlasy a nosia krátke účesy. Niečo teda na nich musí byť. My si teraz ukážeme krátke dámske účesy v podaní svetoznámych žien a celebrít.

Twiggy – priekopníčka krátkych účesov

Symbolom 60-tych rokov minulého storočia sa v oblasti dámskych účesov stal krátky zostrih, ktorý odštartovala britská modelka s umeleckým menom Twiggy. Twiggy sa nenechala zastrašiť myšlienkami o tom, čo si o nej budú myslieť iní a posúvala trendy v účesoch do nových koľají. Ešte aj dnes sa o nej občas píše v prestížnych módnych časopisoch ako Vogue alebo Glamour.

krátke účesy v podaní Twiggy

Twiggy, © N/A

Meg Ryan a jej krátke účesy

Meg Ryan, americká herečka, ktorá počas svojho zlatého obdobia v priebehu dvoch dekád (80-te a 90-te roky min. storočia) ovplyvňovala svojimi romantickými filmami vnímanie a správanie žien. V mnohých z nich nosila práve krátke účesy na rôzne štýly, najčastejšie mikádo.

Victoria Backham s krátkymi vlasmi

Úspešná multitalentovaná žena pochádzajúca z Veľkej Británie, to je Victoria Beckham. Preslávila sa koncom 90-tych rokov ako speváčka vo vtedy extrémne populárnej dievčenskej kapele Spice Girls. Po rozpade nastúpila na sólo spevácku kariéru, okrem toho sa venovala modelingu, z času na čas vystupuje v televízii (napr. ako hosťujúca porotkyňa v American Idol), píše knihy a v neposlednom rade založila módnu spoločnosť Victoria Beckham. Victoria už mala na hlave neuveriteľné množstvo rôznych účesov, od dlhých po krátke, od kučeravých do rovné, no v poslednej dobe sa na verejnosti objavuje práve s krátkym účesom.

Rihanna obľubuje krátke vlasy a účesy

Rihanna, americká speváčka pochádzajúca z ostrova Barbados. Okrem spevu je aj producentkou, modelkou a taktiež herečkou. Drží viacero rekordov, napr. najväčšiu sledovanosť videoklipu na YouTube za úvodných 24 hodín (až 6,6 mil. zhliadnutí), umelec s najviac „Like“ na Facebooku (vyše 79 mil.) alebo za rok 2011 najviac predaných singlov. Zo začiatku svojej kariéry nosila dlhšie, dnes už však len krátke vlasy.

rihanna krátky účes

Rihanna, © Abaca

Charlize Theron a krátke účesy

Charlize Theron sa narodila v Juhoafrickej republike, pôsobí ako modelka, ale hlavne ako herečka. Má za sebou množstvo viac či menej úspešných filmov, z ktorých jej niektoré vyniesli aj medzinárodné ocenenia. Tak sa nám zdá, že čím viac rokov má, tým kratšie vlasy nosí.

krátke vlasy Charlize Theron

Charlize Theron, © Getty Images

Miley Cyrus presedlala na krátke účesy

Mladučká (nar. v r. 1992) speváčka a herečka Miley Cyrus bola časopisom Times zaradená medzi 10 najvplyvnejších ľudí na svete (dokonca už v r. 2008) a časopisom Forbes do rebríčku najlepšie zarábajúcich celebrít (v r. 2008 35. miesto, v r. 2009 29. miesto). Svoju kariéru začínala ako dlhovlasá, momentálne nosí stále iba krátke účesy, no ťažko povedať či len z rebelstva alebo ich tak chce mať už nastálo. Faktom však ostáva, že si na ne dá naozaj záležať a skúša stále niečo nové.

Ako vidíte, netreba sa báť krátkych vlasov. Krátke účesy nosia aj známe ženy, ktoré ovplyvňujú milióny ľudí po svete. Ak sa k nim chcete priblížiť, aspoň pouvažujte nad krátkym účesom. Čo vy viete, možno sa tým začne nová kapitola vo vašom živote.

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+
Módne retro účesy a ako na ne Účesy inšpirované pin-up štýlom alebo hrivou Brigitte Bardot sú nadčasové, a teda neustále v kurze. Hľadáte neobvyklý účes pre každodenné nosenie aleb...
Ako si vybrať správnu farbu vlasov? Ako žena si vyberáte svoje oblečenie tak, aby zodpovedalo vašej osobnosti. Prečo nespraviť to isté s vlasmi? Nechajte farbu vlasov a štýl účesu vypove...
Maľovanie na vlasy – vlasové umenie, ktoré vás dostane Móda sa neustále vyvíja a je potrebné prichádzať neustále s niečím novým. Zaujímavým trendom, ktorý sa pozvoľna dostáva do nášho povedomia, je maľovan...
Ako vytvoriť mokrý vzhľad vlasov? Jarné a letné mesiace tohto roka patria mokrému looku, teda vzhľadu, ktorý pôsobí, ako by ste práve vyliezla z vody, napriek tomu však dokonale uprave...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *