Krátke účesy ako ich nosia známe ženy

Hovorí sa, že dlhé vlasy sú pre mužov príťažlivejšie a viac sexy. Pravdou však ostáva, že mnohé známe ženy majú krátke vlasy a nosia krátke účesy. Niečo teda na nich musí byť. My si teraz ukážeme krátke dámske účesy v podaní svetoznámych žien a celebrít.

Twiggy – priekopníčka krátkych účesov

Symbolom 60-tych rokov minulého storočia sa v oblasti dámskych účesov stal krátky zostrih, ktorý odštartovala britská modelka s umeleckým menom Twiggy. Twiggy sa nenechala zastrašiť myšlienkami o tom, čo si o nej budú myslieť iní a posúvala trendy v účesoch do nových koľají. Ešte aj dnes sa o nej občas píše v prestížnych módnych časopisoch ako Vogue alebo Glamour.

krátke účesy v podaní Twiggy

Twiggy, © N/A

Meg Ryan a jej krátke účesy

Meg Ryan, americká herečka, ktorá počas svojho zlatého obdobia v priebehu dvoch dekád (80-te a 90-te roky min. storočia) ovplyvňovala svojimi romantickými filmami vnímanie a správanie žien. V mnohých z nich nosila práve krátke účesy na rôzne štýly, najčastejšie mikádo.

Victoria Backham s krátkymi vlasmi

Úspešná multitalentovaná žena pochádzajúca z Veľkej Británie, to je Victoria Beckham. Preslávila sa koncom 90-tych rokov ako speváčka vo vtedy extrémne populárnej dievčenskej kapele Spice Girls. Po rozpade nastúpila na sólo spevácku kariéru, okrem toho sa venovala modelingu, z času na čas vystupuje v televízii (napr. ako hosťujúca porotkyňa v American Idol), píše knihy a v neposlednom rade založila módnu spoločnosť Victoria Beckham. Victoria už mala na hlave neuveriteľné množstvo rôznych účesov, od dlhých po krátke, od kučeravých do rovné, no v poslednej dobe sa na verejnosti objavuje práve s krátkym účesom.

Rihanna obľubuje krátke vlasy a účesy

Rihanna, americká speváčka pochádzajúca z ostrova Barbados. Okrem spevu je aj producentkou, modelkou a taktiež herečkou. Drží viacero rekordov, napr. najväčšiu sledovanosť videoklipu na YouTube za úvodných 24 hodín (až 6,6 mil. zhliadnutí), umelec s najviac „Like“ na Facebooku (vyše 79 mil.) alebo za rok 2011 najviac predaných singlov. Zo začiatku svojej kariéry nosila dlhšie, dnes už však len krátke vlasy.

rihanna krátky účes

Rihanna, © Abaca

Charlize Theron a krátke účesy

Charlize Theron sa narodila v Juhoafrickej republike, pôsobí ako modelka, ale hlavne ako herečka. Má za sebou množstvo viac či menej úspešných filmov, z ktorých jej niektoré vyniesli aj medzinárodné ocenenia. Tak sa nám zdá, že čím viac rokov má, tým kratšie vlasy nosí.

krátke vlasy Charlize Theron

Charlize Theron, © Getty Images

Miley Cyrus presedlala na krátke účesy

Mladučká (nar. v r. 1992) speváčka a herečka Miley Cyrus bola časopisom Times zaradená medzi 10 najvplyvnejších ľudí na svete (dokonca už v r. 2008) a časopisom Forbes do rebríčku najlepšie zarábajúcich celebrít (v r. 2008 35. miesto, v r. 2009 29. miesto). Svoju kariéru začínala ako dlhovlasá, momentálne nosí stále iba krátke účesy, no ťažko povedať či len z rebelstva alebo ich tak chce mať už nastálo. Faktom však ostáva, že si na ne dá naozaj záležať a skúša stále niečo nové.

Ako vidíte, netreba sa báť krátkych vlasov. Krátke účesy nosia aj známe ženy, ktoré ovplyvňujú milióny ľudí po svete. Ak sa k nim chcete priblížiť, aspoň pouvažujte nad krátkym účesom. Čo vy viete, možno sa tým začne nová kapitola vo vašom živote.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Jarné účesy pre ženy – krátke aj dlhé Prišla jar a s ňou aj plno zmien, ktoré zavítali nielen do prírody, ale sú vidieť všade okolo nás. Už niekoľko dní som stála pred zrkadlom a hovorila ...
Dámske účesy 2015 – módne trendy Už viete, ako vyzerajú trendy dámske účesy 2015? Buďte o krok napred a zistite, aké účesy budú vysoko módne počas celého roka 2015. Predstavíme vám na...
3 návody na pekné účesy 3 návody na pekné účesy v obrázkoch nájdete v tomto článku. Veríme, že sa vám každý z nich bude páčiť. Ak áno, poteší nás komentár alebo "like" na Fac...
Čelenka a polodlhé vlasy Aj keď si to možno myslíte, ale čelenka nepatrí len k dievčenským účesom. Ak sa vlasy správne upravia, dokážete s ňou vytvoriť aj krásne dámske účesy,...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *