Pixie – dámské účesy v pánském stylu

V posledních letech si ženy velmi oblíbily krátké sestřihy, které mají energickou jiskru života a klukoviny a zároveň jsou i velmi dívčí. Krátký sestřih odhaluje krk, zátylek a uši, které fungují jako vábidla pro muže. Sestřih pixie cut je typický krátkým sestřihem po stranách, delší ofinou a vlasy sestříhanými na zátylku. Pořiďte si účes, který nosila i kouzelná Audrey Hepburn.

Dlouhé vlasy byly vždy známkou ženskosti. Bohužel je s nimi velké množství práce, často jsou až nepraktické a hlavně ne každá žena si může dlouhé vlasy dovolit. Naopak krátké vlasy jsou známkou klučičího ducha, rošťáren a klukovin. Zároveň je klučičí sestřih velmi praktický, a to hlavně v létě. V posledních letech, kdy si ženy pixie cut oblíbily, nám bylo dokázáno, že i krátký sestřih může být velmi roztomilý, dívčí a svůdný.

dámské účesy v pánském stylu pixieMichelle Williams s pixie účesem, © Getty Images, zdroj: www.elle.com

Pixie cut je typický krátkým sestřihem po stranách a delší ofinou lemující obličej. Vlasy jsou sestříhané na zátylku a na temeni tak vytvářejí zakulacený bob.

Krátký sestřih podle tvaru obličeje

Krátký sestřih sluší hlavně ženám a dívkám s čtvercovým, oválným či srdíčkovým obličejem. Ženy s hranatým obličejem by měly vsadit na ofinu a stupňovitý sestřih, který jejich obličej zjemní a ony budou působit mladistvě a žensky. Úzké obličeje potřebují větší objem, který obličeji dodá plnějších a sympatičtějších tvarů. Srdcovitý obličej bude působit vyváženěji, pořídíte-li si delší ofinu či aspoň pár prameny sahajícími do čela. Nízké čelo opticky protáhneme stupňovitou ofinou nebo vlasy pevně sčesanými dozadu. Naopak vysoké čelo ukryje dlouhá ofina. A krátká ofina odvede pozornost od nosu.

Pixie sestřih podle věku

Ženy ve dvaceti si mohou dovolit jakýkoli sestřih. Většina žen nemá odvahu na zkrácení délky vlasů. Bojí se, že nebudou vypadat žensky nebo že jim krátké vlasy nebudou slušet. Experimentovat s ostříháním vlasů se nevyplatí, neboť se těžko vrací. Většinou však krátké vlasy sluší skoro každé ženě. Zvýrazní její lícní kosti, oči a hlavně krk.

pixie účesy dámské

Dámské účesy v pánském stylu – pixie cut pro mladší ročníky. Účes: Peter Prosser and Sam Millard, © Andrew O’Toole, zdroj: www.hji.co.uk

Ve třiceti ženy často zkracují vlasy automaticky a každých pár let pak shodí dalších pár centimetrů. Ženám po třicítce sluší spíše polodlouhé sestřihy, které jsou variabilnější než pixie cut. Ženy kolem třicítky by měly volit mikáda a sestřihy končící u uší.

Po čtyřicítce by měla žena volit postupný sestřih, který skryje stopy času. Také delší ofina dodá na mladistvém vzhledu. V tomto věku by žena měla zapomenout na geometrii a raději volit účesy asymetrické a vlnité.

Padesátka velmi krátkým sestřihům vůbec nesvědčí. Účes by měl být naopak propracovanější a objemnější.

dámský účes pánský styl pixie cut

Amra-Faye Wright a její dámský účes v pánském stylu pro ženy ve zralém věku. © N/A

Share on FacebookPin on PinterestTweet about this on TwitterShare on Google+
Příspěvek byl publikován v rubrice Dámské účesy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.
Řídké vlasy a jak jim přidat objem Důvody proč jsou vlasy některých lidí hustší, jiných řidší, jsou zejména genetika, životní styl, péče, ale i stravování. S genetickými dispozicemi hod...
Letní účesy – aktuální trendy účesy na léto Letní účesy jsou vhodné na léto právě proto, že nevyžadují dlouhý čas na jejich vytvoření, ani přílišnou péči a navíc jsou vzdušné. Vybrali jsme pro v...
4 sportovní účesy s copy – s nimi bude cvičení zábavnější Milovnice sportu jistě nezahálejí a i v zimě pravidelně cvičí. S příslibem zlepšujícího se počasí se chce vyběhnout ven za trochou pohybu i nám ostatn...
Účesy na promoce, kterými ohromíte Promoce patří mezi přelomové momenty v našich životech, kterými se uzavírá jedna kapitola života a začíná se další. Jinak jej však berou muži a jinak ...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *