Účesy pro jemné vlasy, s kterými je budete mít objemnější

Problematika velmi jemných vlasů je známa mnoha ženám a dokáže pěkně potrápit. Zplihlé vlasy bez objemu si žádají nejen zvláštní péči, ale také vhodný střih a celkový účes. Ženy s jemnými vlasy si tak mnohdy dovolí pouze krátké střihy, které jsou jim doporučeny, ačkoli by mohly vlasy nechat klidně růst.

Stačí jen najít ten správný účes. Proto neváhajte a pokračujte dál ve čtení a najděte si ten svůj účes pro jemné vlasy, či už je máte krátké nebo dlouhé.

účesy pro jemné vlasy

Jednoduché účesy pro jemné vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Mikádo účes pro kratší jemné vlasy

Mikádo, nebo-li bob, k jemným vlasům dokonale sedí a při správné úpravě vlasy opticky nadzvedne a dodá jim na objemu. Inspirací může být krásně hladký asymetrický bob Rosamund Pike.

mikádo účes pro jemné krátké vlasy

Hladký asymetrický bob Rosamund Pike – dokonalý účes pro jemné krátké vlasy. Zdroj: www.newbeauty.com

S tímto střihem se dá dělat mnohem více. Například navlněné pramínky vlasů vypadají báječně a rovněž opticky přidávají přirozený objem.

účes pro jemné řídké vlasy

Vlnitý bob Sienny Miller. Zdroj: www.newbeauty.com

Pokud už máte krátkých vlasů dost, long bob je tím správným kompromisem. Zkuste to jako Emma Stone.

účes pro jemné dlouhé vlasy

Delší zvlněný bob Emmy Stone. © New Beauty. Zdroj: www.newbeauty.com

Copánky a drdůlky pro jemné vlasy, dlouhé i polodlouhé

Občas vlasy nemají svůj den a je tudíž nejlepší stáhnout je do ohonu, drdůlku nebo zaplést do copu. Co takhle populární rybí cop? Jistě nebude přirozeně tak objemný jako u žen s hustou hřívou silných vlasů, uvidíte ale, že bude o to roztomilejší a sympatičtější. Pro lepší efekt zkuste vlasy na temeni natupírovat.

cop pro jemné vlasy dlouhé

Malý rybí copánek pro dlouhé jemné vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Ženy s jemnými a řídkými vlasy si mohou dovolit i francouzský cop. S pletením ale zkuste začít až v týlu hlavy a nechte nezapletený delší pramen než obvykle. Okouzlíte netradičním účesem. Zkusit můžete i mokrý efekt vlasů, ten je teď v módě – jak jej dosáhnou se dočtete v našem článku: Jak vytvořit mokrý vzhled vlasů.

francouzský cop pro jemné vlasy

Francouzský cop s mokrým efektem – takto udělaný je ideálním účesem pro každou ženu s redšímy a jemnými vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Samozřejmě drdoly jsou neocenitelným pomocníkem při úpravě jemných vlasů. Vhodné jsou ty lehce neupravené, zvláště za pomoci trochy spreje či pudru pro objem.

dámský drdol pro jemné vlasy

Ležérní vysoký drdol je vhodným dámským účesem pro jemnější vlasy. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Krásně vypadají i ty nízké a elegantně uhlazené drdoly.

drdol řídké vlasy ženy

Elegantní nízký drdol z jemných vlasů. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

A jaké účesy pro delší jemné vlasy?

I u delších jemných vlasů závisí výsledný efekt z velké části na správném střihu a následné úpravě. Důkazem jsou například precizně vyfoukané a jemně prostříhané účesy Karlie Kloss a Cameron Diaz.

jemně prostříhaný účes

Jemně prostříhaný účes Karlie Kloss. © Marie Claire. Zdroj: www.marieclaire.co.uk

dámské účesy jemné vlasy

Sestřih podle Cameron Diaz. © Marie Claire. Zdroj: www.marieclaire.co.uk

Velmi zajímavého a plnějšího účesu docílíte také pomocí přehazování vlasů ze strany na stranu a ještě lépe jejich zachycením na jedné straně. Ani zde by nemělo chybět alespoň jemné zvlnění.

Dělší vlasy sepnuté ke straně

Delší zvlněné vlasy, sepnuté k jedné straně. © Imaxtree. Zdroj: www.beautyhigh.com

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Letní hit – half bun! Všímavým jistě neunikl letní trend half bun (jinak také half top knot). Pokud vzpomenete na retro účes mullet, neboli „vpředu byznys, vzadu párty“, zj...
Svatební účesy s čelenkou nejen pro nevěsty Svatební účesy s čelenkou jsou krásným zpestřením účesu nevěst. Každá nevěsta, která chce mít na své svatbě jedinečný účes, sáhne po doplňcích do vlas...
Jak si vybrat účes na svatbu? Poradíme vám! Jaký účes na svatbu? Před touto otázkou stojí každá nevěsta. Rozhodnutí není jednoduché a je třeba zvážit několik aspektů, které mohou výsledný dojem ...
Podzimní barvení vlasů – trendy 2014 Podzim je v plném proudu a vaše vlasy si žádají oživení? Toužíte po změně barvy vlasů? Chcete oslnit své okolí? Inspirujte se podzimními trendy v barv...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *