10 tipov pri pánskom holení

Prinášame vám tipy a rady pri holení mužov. Niektoré z nich možno už poznáte a dodržujete, iné si možno pripomeniete a dúfame, že niektoré nové vám poradíme.

Pánske holenie

Muži sa holia hlavne v oblasti tváre, brady a krku, preto sa zameriame na tieto časti.

pánske holenie muži ako sa holiť

  • Použitie balzám alebo vodu po holení, zníži vám to výskyt začervenania a nepríjemného svrbenia pokožky.
  • Uistite sa, že pri holení žiletkou máte vždy čisté ostrie. To možno najlepšie dosiahnuť len použitím nových listov a zahodením tých, ktoré boli už predtým použité tri alebo viac krát.
  • Ak používate elektrický holiaci strojček, vymeňte rotačné nože po niekoľkých mesiacoch. To však môže byť problém, pretože rotačné nože sú mnohokrát drahšie ako polovica ceny holiaceho strojčeka.
  • Ak sa holíte žiletkou alebo britvou, vždy sa hoľte v smere rastu chĺpkov. Väčšina z nich na pánskej tvári rastie smerom nadol, tak sa určite hoľte v tomto smere. To je dôležité najmä v oblasti okolo krku, pretože holenie proti smeru rastu je jedným z hlavných príčin zarastajúcich chĺpkov.
  • Nenapínajte pokožku pri holení. Naťahovanie tváre, brady alebo krku pri holení s cieľom získať hladšie oholenie, môže spôsobiť tmavé zafarbenie kožného tkaniva (to platí najmä pre černochov so svetlou pleťou, ktorí majú tmavé chlpy).
  • Znížte počet holení aspoň na každý druhý deň. Dáte tak koži čas na upokojenie a zahojenie rán, navyše to umožní chĺpkom rásť rovno cez povrch kože a nezarastať späť. Časté holenie príliš blízko k pokožke zachytí chĺpky vo vnútri folikúl.
  • Používajte penu na holenie (samozrejme neplatí v prípade strojčeka). Vmasírujte teplú vodu na oblasti, ktoré si chcete oholiť a votrite pánsku penu na holenie, ktoré zabezpečí ľahší ťah ostria ponad pokožku.
  • Doprajte holeniu čas. Páni, nezabúdajte, že rýchle holenie zvyšuje šancu na porezanie. Ak ste zvyknutí sa pondelok ráno pred odchodom do práce na poslednú chvíľu holiť, skúste tak spraviť v nedeľu večer.
  • Dávajte si pozor na to, čo jete. Podráždeniu kože môžete predísť už len tým, ak niektoré potraviny vyradíte z jedálnička, ako napríklad tie mastné, ktoré obsahujú olej, cholesterol, či priveľa sodíka.
  • Nechajte si narásť bradu. To nemusí byť najlepším riešením pre tých, ktorí sa musia holiť každý deň (napr. vojaci, obchodníci, manažéri). Ale ak si to môžete dovoliť, tak prečo nie? Môžete sa zbaviť ostrých žiletiek a použiť zastrihávač vlasov!

Muži, páni a chlapci, aké metódy a triky používate pri holení vy?

Ako mať hebké vlasy prirodzene? Poradíme vám! Chcete mať hebké vlasy? Kto by nechcel. Každá žena túži mať hebké a hladké vlasy. Takýto efekt sa dá dosiahnuť rôznymi prípravkami, no tie nie vždy po...
Vypadávanie vlasov – strašiak, s ktorým sa dá bojovať Nadmerné vypadávanie vlasov je strašiakom mnohých z nás. Vlasy nás sprevádzajú takmer po celý život, no skôr či neskôr si začneme všímať ich úbytok. T...
Pánske účesy 2016 – horúce trendy pre mužov! Hoci pánske účesy spravidla neprechádzajú tak markantnými sezónnymi zmenami, ako účesy ženské, nesmieme na ne zabúdať. Tento rok sa totiž aj muži môžu...
Pánske účesy pre dlhé vlasy Časy sa menia. Kým v minulosti znamenali dlhé vlasy silu, mužnosť či vitalitu, v súčasnosti nie sú príliž v móde. Mnoho mužov však stále obľubuje dlhé...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *