12 tipů pro zdravé a lesklé vlasy

Trápí vás suché a křehké vlasy? Často si je fénujete, žehlíte a kulmujete a ztratily svůj původní lesk? I špatné počasí může poškodit vaše vlasy, které zůstanou pak tvrdé a roztřepené. Pokud na vás platí alespoň jedna z předchozích vět, tak potom je tento článek právě pro vás. Podíváme se na dvanáct receptů pro lesklé a zdravé vlasy.

Tipy pro zdravé a lesklé vlasy

zdravé a lesklé vlasy

#1 – používání správného kondicionéru

Prvním tipem pro zdravé a lesklé vlasy je používání správného kondicionéru. Zlepší kvalitu vlasů a dodá jim jemnost. Objeví se jejich přirozený lesk a vlasy budou lépe vypadat. Kondicionér by se neměl na vlasech nechávat déle než pět minut a musí se důkladně vymýt. Stačí ho používat jednou za dva dny a měl by obsahovat přírodní oleje.

#2 – přípravky s přírodními látkami

Vyhněte se co nejvíce nepřírodním chemickým přípravkům na vlasy, a to od laku až po šampony a olejíčky. Chemické přípravky vlasy vysušují a jsou pro vlasy špatné. Zpočátku možná začnou působit, později se ale projeví opravdová škoda. Proto vždy hledejte přípravky s přírodními látkami, které zanechají hebké a lesklé vlasy.

#3 – zapomeňte na pár dní na žehličku

Každý chceme to, co nemáme a to především v ohledu rovných či kudrnatých vlasů. Zkuste ale na pár dní na žehličku zapomenout a celkově dejte vašim vlasům chvíli klid, lesk se přirozeně obnoví a pokud si nebudete žehlit vaši hřívu den co den, nebudou vaše vlasy tak zničené. Žehličky vlasy přehřívají a ničí, tím je vysušují.

#4 – pravidelné zastřihávání konečků

Roztřepené konečky působí na celou délku vlasů a jakmile se objeví, je s vlasy něco špatně. Proto si pravidelně nechte zastřihávat konečky – šikovnější to zvládnou i sami. Díky ostříhaným konečkům vám budou vlasy růst rychleji a nebudou vypadat tak zničeně.

#5 – tip pro zdravé a lesklé vlasy o česání

Rozčesávání vlasů by mělo mít také svůj správný postup. Neměli bychom si je rozčesávat mokré, je těžké čekat, ale vlasy by se měly trochu vysušit, než začneme s česáním. Nevytrhávejte hřebenem malé uzlíky na vlasech, raději na určené místo aplikujte kondicionér. Na česání nepospíchejte ale ani to nepřehánějte, nesahejte po kartáči příliš často, vlasy by ztratily sílu a lesk.

#6 – zdravá strava plná ovoce a zeleniny

Zdravá strava plná ovoce a zeleniny nám dopomůže k extra lesklým vlasům. Když vaše tělo nedostává živiny, které potřebuje, ukáže se to na pleti, nehtech a vlasech téměř okamžité. Zdravá strava by měla obsahovat správné cukry, zdravé tuky a přírodní bílkoviny.

#7 – tip na zdravé vlasy o sušení

Co nejvíce se vyhýbejte fénování. Podobně jako žehlička, fén vlasy ničí a vysušuje. Vlasy ztratí svou vlhkost a lesk zmizí. Pokud je v nejhorším a potřebujete opravdu vlasy rychle vysušit, nastavte fén na studený vzduch.

#8 – oleje na vlasy s přírodními látkami

Olejíčky s přírodními látkami jsou tím správným receptem k dosažení lesklých vlasů. Při pravidelném používání budou vaše vlasy zdravé, hebké a zářivé.

#9 – lesk na vlasy ve spreji

Koupit se dají i speciální spreje nazývané lesk na vlasy ve spreji. Dodají vlasům výjimečný lesk a pomáhají extrémně vysušeným vlasům zregenerovat se. Mohou mít i nemusí fixační účinky.

#10 – bylinková maska pro lesklé vlasy

S mnoha problémy vlasů a i s jejich leskem si lehce poradí bylinky. Stačí si jen připravit z bylinek speciální roztok, kterým vlasy přelijeme a vmasírujeme po umytí šamponem. Jednu lžíci bylinek zalijete horkou vodou a necháte půl hodiny louhovat. Vlasy získají nádherný lesk a budou krásně vonět. Lesk zvyšuje například heřmánek, kopřiva a podběl.

#11 – omezte i používání laků na vlasy

K získání lepších vlasům byste neměli jen omezit čas česání, používání žehliček a fénu, ale také používání obyčejného laku na vlasy. Pokud nepotřebujete vyloženě fixaci vlasů na ples či na jinou velkou akci, tak si vlasy nelakujte. Laky vysušují a obsahují složky, které působí nepříznivě na zdraví vlasů.

#12 – maska na vlasy

Posledním tipem je vyrobení si domácího zábalu – masky na vlasy. Není to nic těžkého! Je známo tisíce různých receptů na dobrý zábal – s medem, kávou, skořicí atd. A proto to není nic těžkého nebo náročného na přípravu, lesklé vlasy se objeví hned po použití zábalu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je michalman. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *