3 svieže chlapčenské účesy

Uvažovali ste niekedy nad tým, že aj váš syn potrebuje občas zmenu v štýle účesu? Možno sa práve snaží zapôsobiť na dievča, o ktoré má záujem a nový účes mu v tom môže pomôcť. A vy ako starostliví rodičia by ste na to mali byť pripravení. Ponúkame vám tri svieže chlapčenské účesy.

1. Strapatá štýlovosť

Chlapci isto ocenia tento štýl ležérneho účesu, pretože nevyžaduje veľkú starostlivosť a jeho príprava i úprava je rýchla. Vlasy okolo uší a vzadu sú skrátené, dominantu tvorí na prvý pohľad strapatá ofina.

chlapčenský účes strapatý

Ako na to? Po umytí naaranžujte vlasy na ich miesto rukami. Hrebeňom by ste dosiahli príliž uhľadený vzhľad, takto bude prirodzený. Vlasy nechajte uschnúť voľne na vzduchu, ak je však zima, použite radšej fén. Fénujte striedavo boky hlavu, prednú a zadnú časť.

Tento účes nebude taký dobrý, ak má váš syn nízke čelo alebo ak bude ofina rovná. Príliž krátke vlasy sú tiež nevhodné a pridlhé by zakryli celú tvár vášho syna.

2. Ofina dohora

Strih s krátkymi bokmi a dlhou ofinou dohora je bežným účesom v chlapčenských skupinách. Hodiť sa bude aj vášmu synovi.

chlapci účesy

Ako na to? Vysušte vlasy uterákom takmer do sucha. Potom použite prípravok na tvarovanie vlasov (gél alebo vosk na vlasy), prstami ho votrite na temeno hlavy a ofinu a vytvarujte. Aby účes držal, nebojte sa zafixovať ho sprejom na vlasy. Použite ten najmenej agresívny.

3. Chlapčenská štýlovosť

Aj váš syn môže niekedy vyzerať štýlovo a občas sa zahrať na dospeláka účesom. Tento strih je nestarnúci a hodí sa nielen malým, ale aj veľkým.

účesy pre chlapcov

Ako na to? Vlasy nevyžadujú nejakú špeciálnu úpravu. Ide hlavne o strih. Ten je na bokoch kratší a na temeni o niečo dlhší (ale nie o veľa). Finálna dynamická úprava sa dosiahne uhlopriečnym česaním vlasov do boku – od zátylku až po ofinu, podobne aj po stranách – jedna smerom dopredu, druhá smerom dozadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *