Ako sa starať o vlasy počas letnej dovolenky?

Starostlivosť o vlasy v lete

Teplo vaše vlasy mimoriadne zaťažuje. A najteplejšie je práve v lete. Vysoké teploty, priame slnečné žiarenie a v neposlednom rade chlórovaná voda pri vodných radovánkach. Na všetky tieto faktory by ste mali myslieť pri starostlivosti o vaše vlasy počas leta.

Vietor a slnko

Starostlivosť o vlasy v letePrví dvaja nepriatelia. Čo môže byť horšie ako pocit, keď strávite desiatky minút úpravou vášho účesu a po jedinom poryve vetra je vaša snaha nenávratne preč? Vplyv vetra eliminujete buď bežným lakom na vlasy, alebo novým účesom. Polodlhé vlasy alebo upletené vo vrkoči vydržia omnoho viac, a ak ste zvyknutá na čosi iné, svoj zovňajšok príjemne ozvláštnite.

Prudké slnečné lúče sú zabijakom zdravých vlasov. Tie sú vystavené slnku počas celého dňa a mimoriadne trpia. Bežná starostlivosť nestačí a rozhodne by ste sa mali poobzerať po géloch proti slnku, alebo ochranných kondicionéroch voči UV žiareniu. Alebo spravte to najjednoduchšie. Vsaďte na štýlový klobúk, či retro šatku oviazanú okolo hlavy. Okrem trendy doplnku získate aj účinnú ochranu voči slnečnému žiareniu.

Teplo

Sťažujete sa na lámajúce vlasy a štiepiace sa končeky? Vplyv na to majú dva extrémy – veľký chlad alebo veľké teplo. V lete ide o ten druhý prípad. Pravidelne používajte zvlhčujúce kondicionéry, no asi sa budete musieť aj obmedzovať. V čom? Pokiaľ využívate kulmy a žehličky, pokúste sa ich používanie čo najviac minimalizovať. Enormné teplo, ktoré produkujú, vašim vlasom počas letných horúčav rozhodne neprospeje.

Voda

Áno, aj na tú si musíte dávať pozor, a to najmä na letných dovolenkách. Morská a chlórovaná voda v bazénoch vie narobiť veľa škody. Hlavne ak si vlasy farbíte, či odfarbujete. Soľ a chlór vo vode môžu spôsobiť dokonca aj úplne iné zafarbenie vašich vlasov. Aby boli vystavené agresívnej vode čo najmenej, ihneď po vyjdení z mora alebo bazéna si ich opláchnite čistou sladkou vodou.

vlasy a leto

Leto si vyžaduje zvýšenú starostlivosť o vaše vlasy. Všetky spomenuté faktory vám ich môžu poškodiť, no stačí štipka ostražitosti. Nestaňte sa ale otrokmi svojich účesov a v prvom rade si užívajte tepla a slnka. Starostlivosť o vlasy v lete zas nie je až taká náročná.

Starostlivosť o farbené červené vlasy – rady a tipy Veľké množstvo žien sa v súčasnosti pohráva s odtieňom svojich vlasov. Vďaka týmto experimentom si však vlasy žiadajú zvýšenú starostlivosť. A ak vás ...
Clip in vlasy – čo by ste o nich mali vedieť? V dnešnej dobe je dostupných viacero rôznych metód predlžovania a zahusťovania vlasov. Medzi veľmi populárne dnes patria aj clip in vlasy. Hoci nie sú...
3 spôsoby ako chrániť vaše vlasy pred teplom – bez chemikálií!... Fénovanie, žehlenie či kulmovanie vlasov je pre mnohé z nás denným chlebom. Dokonca aj běžný pobyt na slunku má na vašu korunu krásy škodlivý vplyv. M...
Ako si vybrať správny šampón a kondicionér? Na trhu, ktorý je preplnený vlasovou kozmetikou, je niekedy veľmi ťažké nájsť produkt vhodný pre určitý typ vlasov. Používaním mnohých rôznych príprav...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *