Oválna tvár

Oválna tvár
Oválna tvár – Ide o ideálny typ ženskej tváre so symetrickými črtami. Šírka čela a sánky je približne rovnaká. Nižšie Vám ponúkame tipy a rady aké účesy vlasov sa najlepšie hodia k oválnej tvári, rozdelené podľa dĺžky vlasov.

Strihy vlasov pre dámy s oválnou tvárou

Krátke vlasy

Aj keď sa môže zdať, že tomuto typu tváre sedí čokoľvek, nie je to tak. Krátky účes by nemal nijakým spôsobom deformovať tvár, prípadne príliš zakrývať jej časti. Ideálne sú vlasy ostrihané s miernym objemom na vrchu hlavy a kratšou ofinou.

Polodlhé vlasy

Vhodné sú strihy vlasov končiace v oblasti brady, ktoré lemujú tvár a podčiarkujú jej symetrickosť. Dlhšia ofina strihaná šikmo na bok, pekne doplní celkový vzhľad. Objemné účesy, veľké kučery, prípadne postupne zostrihané vlasy zakrývajúce veľkú časť tváre skôr uškodia.

Dlhé vlasy

Aj v tomto prípade platí, že vlasy by mali lemovať tvár a nie ju zbytočne zakrývať. Vhodné sú napríklad jemne vlnité vlasy s cestičkou učesanou na bok. Naopak prestrihané účesy s menším objemom v dolnej časti, vytvárajú zbytočne veľký objem v okolí tváre. Ak radi nosíte ofinu, pristane Vám najmä jemná prestrihaná kratšej dĺžky alebo dlhšia sčesaná na bok. Rovná hustá ofina vašu tvár zbytočne predelí a zmení celkový dojem.

Hľadané výrazy: oválna tvár, oválna tvár účesy, dámske účesy pre oválnu tvár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *