Dievčenský uzlíkový účes s mašľou

Nasledujúci dievčenský účes je vytvorený uzlíkovou metódou. V rámci uzlíkovej metódy sa účes vytvára pomocou uzlíkov, samozrejme nie zatiahnutých nadoraz. Tento účes vytvára na temeni hlavy korunku s mašľou upevnenou v zadnej časti. V tomto článku zistíte ako na to.

uzlíkový účes s mašľou

© a zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Účes z uzlíkov zakončený mašľou – návod

Návod na tento uzlíkový účes pre dievčatá s mašľou je nasledovný:

  1. Prvým krokom pri tvorbe tohto účesu je po rozčesaní rozdelenie vlasov na dve polovice tak, aby ste mali v strede cestičku.
  2. Následne vytvorte cop zo všetkých vlasov, ktoré sa nachádzajú vo štvorcovej oblasti medzi stredom hlavy, čelom a rovnobežnou líniou nachádzajúcou sa približne 3 až 4 centimetre nad uchom. Toto spravte po oboch stranách. Pracovať budeme len s týmito vlasmi.
  3. Začnite na jednej strane, na ktorej si ponecháte jeden cop. Zvyšné vlasy presuňte na druhú stranu.
  4. Gumičku z copu odstáňte a vezmite dva pramene vlasov z hora nad čelom. Spravte uzol, rovnakým spôsobom ako keď si zaväzujete šnúrky na topánkach.
  5. Ku každému z dvoch prameňov pridajte zopár vlasov. K tomu, čo je viac navrchu pridajte vlasy začínajúce pri cestičke, k druhému zas tie z okolia tváre. Vytvorte ďalší uzol.
  6. Opakujte 5. krok až kým nebudete mať približne päť uzlov. Tie by mali prechádzať krížom cez pomyselnú štvorcovú oblasť a tvoriť tak uhlopriečku.
  7. Následne pokračujte s vytváraním uzlov, ale už nepridávajte nové vlasy k dvojici prameňov. Skončite približne v takej dĺžke, aby sa posledný uzol nachádzal približne v strede hlavy vzadu nad krkom (ak pokračujete v línii uhlopriečky). Zaistite gumičkou vlasy pred rozpletením a prejdite k druhej strane, kde celý proces zopakujte (kroky 3 – 7).
  8. Uzly robte vždy rovnako, aby sa zachoval úhľadný vzhľad (napr. krížte vrchný prameň cez spodný a nikdy nie naopak). Ak sú vlasy nepoddajné, použite sprej, prípadne i stylingový gél.
  9. Keď budete mať obe strany hotové, spojte ich vzadu na zátylku do jedného copu, zaistite gumičkou a pridajte mašľu alebo iný vlasový doplnok (stužky, kvety, …).

Všetko si môžete pozrieť aj na videu:


Zdroj: Cute Girls Hairstyles Youtube kanál

Zdroj (pôvodný článok v angličtine): www.cutegirlshairstyles.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *