Fén s difúzorom – ako na to? Máme odpoveď

Difúzor je nadstavec na sušič vlasov, ktorý je kruhového tvaru s väčšou plochou, s dierami, ktoré umožňujú rovnomerné prúdenie vzduchu. Fén s difúzorom slúži na úpravu vlasov – dosiahnete ním vlny a zväčšenie objemu vašich vlasov. Ako ho však používať? Nie je na tom nič zložité, no isté zásady je vhodné dodržiavať. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Fén s difúzorom – použitie – postup

Predpokladom na to, aby ste mohli použiť difúzor, sú mokré vlasy. Inak by to ani nemalo zmysel. Následne si do rozčesaných vlasov votrite penu na vytvorenie objemu. Bežné je, že pri korienkoch máte vlasy rovné a tie sa vlnia až ďalej. Pena na vytvorenie objemu vlasov ich preto umožňuje zvlniť sa už od korienkov. Naneste ju hlavne k pokožke hlavy a rozotriete smerom ku končekom vlasov.

Keď je pena rozotretá, môžete začať s fénovaním. Predkloňte sa a fén s difúzorom posúvajte pomaly od končekov smerom nahor. Miernym krúživým pohybom ruky otáčajte fénom. Dávajte pozor, aby sa vám nezaplietli vlasy, inak vás to môže šklbnúť a bolieť. Každú časť hlavy sušte difúzorom raz, približne pol minúty, potom prejdite k ďalšej, postupne dookola hlavy. Postup opakujte až kým nemáte vlasy takmer suché. Pri korienkoch sa vlasy usušia ako posledné, preto priložte difúzor na nižšom teplotnom stupni k hlave a chvíľu podržte na odstránenie posledných kvapiek vody.

Fén s difúzorom

Nastavenie fénu: pokiaľ máte možnosť nastaviť silu a teplotu na vašom sušiči na vlasy, zvoľte slabší prúd vzduchu a strednú teplotu. Silný prúd vzduchu by vaše vlasy rozstrapatil. Nízka teplota by nebola účinná a vysoká by mohla vaše vlasy zničiť.

Fén s difúzorom – video návod

Pre vizuálne typy sme našli krátke, ale zároveň výstižné inštruktážne video ako použiť difúzor:


Zdroj: VS Sassoon

Čo nerobiť?

Čo s difúzorom nerobiť? Nepoužívajte difúzor ako hrebeň – nečešte sa ním. Taktiež ním príliž nekrúťte, vlasy by sa vám mohli zamotať. Výsledný efekt spočíva v naozaj jemnom zaobchádzaní. Nezabúdajte, že vlasy sa vám budú vlniť prirodzene. Úlohou difúzora je túto prirodzenosť podporiť rovnomerným prúdom teplého vzduchu z fénu na vlasy. Veľké kučery preto nečakajte.

Na záver…

Keďže som muž s kratšími vlasmi, difúzor nepoužívam a nemám s ním skúsenosť na vlastnej koži. Preto uvítam názory a skúsenosti žien – môžete sa o ne podeliť v diskusii pod článkom.

A na úplný záver, koho by to zaujímalo, podľa pravidiel slovenského pravopisu je správny tvar difúzor, i keď sa na internete stretnete s kadečím (difúzer, difuzér, difuzór a pod.).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *