Kreatívne dámske chvosty a copy

Dámsky chvost z vlasov – cop

Dámske copy, či spisovne dámske chvosty, sa najlepšie vytvárajú z dlhých vlasov. Je to obľúbený druh účesu miliónov žien po celom svete. A keďže je toľko nostiteliek tohto typu účesu, prinášame vám zopár rád a tipov ako kreatívne obzvláštniť dámsky chvost z vlasov.

Stužka do vlasov

Keď ešte neexistovali gumičky do vlasov, na vytvarovanie copu sa používali stužky. Ako to už býva zvykom, staré módne trendy sa vracajú, a inak to nie je ani so stužkami do vlasov. Na rozdiel od minulosti sa však dnes kladie väčší dôraz na stužku, lepšie povedané na jej originálnosť. Problémom býva, že sa stužka po čase nosenia sama uvoľní. Riešením je zopnutie vlasov najprv priesvitnou gumičkou (alebo vo farbe vlasov) a až následné prichytenie stužky do zopnutých vlasov tak, aby ju zakrývala. Skúste vysoký cop alebo naopak veľmi nízky cop, ktorý si môžete dovoliť pokiaľ máte dlhé vlasy.

dámske chvosty stužky do vlasov

Hilary Duff a stužka do vlasov v jednoduchom účese s chvostom. © N/A

Všade samé gumičky

Zaujímavým a rýchlym tipom na vytvorenie dámskeho účesu je použitie viacero gumičiek naraz. Tento typ účesu je najvhodnejší pokiaľ máte dlhé rovné vlasy. Existuje množstvo spôsobov ako pristúpiť k tvorbe účesu s gumičkami.

  • Skúste použiť tri gumičky – prvú hneď k temenu hlavy, druhú do stredu a tretiu na koniec chvosta.
  • Alebo dve gumičky k vysokému chvostu, začínajúcemu na vrchole hlavy, kde pripevníte prvú gumičku. Druhú o pár centimetrov nižšie (približne 10 – 15 cm) a vrchnú časť vlasov medzi gumičkami mierne povytiahnete nahor.
  • Ďalšou možnosťou je viacero gumičiek, pričom každú z nich pripnite približne na 3 – 4 cm vlasov. Skúste striedať dve farby alebo čo najviac pre dodanie letnej sviežosti vlasom.

Asymetrický cop

Skúste tiež obmeniť polohu copu na hlave. Nízky cop do boku, či vyrastajúci z bočnej strany temena, sú len zopár príkladov pre inšpiráciu. Variáciou pútajúcu pozornosť môže byť tiež viacero tenších copov naraz, z ktorých niektoré alebo všetky môžu byť zapletané.

Zopnutie copu vlastnými vlasmi

Zopnúť vlasy do chvosta svojimi vlastnými vlasmi znie ako dobrý nápad, no iste si poviete, prečo na ulici takmer vôbec nestretnete nikoho nosiť takýto účes. Odpoveďou môže byť náročnejšie vytvarovanie vlasov a ich uchytenie do copu. Pri tomto procese si vyžiadajte pomoc niekoho na blízku. Spravte si najprv vysoký cop s gumičkou. Oddeľte bočný prameň vlasov a obmotajte ho na vami zvolenom mieste (na začiatok najlepšie k temenu hlavy). Koniec takto obmotaných vlasov zasuňte do stredu tak, aby ste ich zachytili gumičkou (tu príde v hod pomoc druhého). Na tento účes však zabudnite, pokiaľ nemáte dostatočne dlhé vlasy.

copy a chvosty ženy

Kreatívny účes: dámsky chvost zopnutý vlastnými vlasmi. © N/A

Fantázii sa medze nekladú. Pokiaľ máte nejaký tip na dámsky chvost, neváhajte a pošlite nám svoje fotografie alebo sa s nami podeľte o vaše overené spôsoby tvorby copov v diskusii pod článkom.

Odporúčame Vám prečítať si aj článok o francúzskom vrkoči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *