Recenzia šampónu Vichy Dercos

V prvom rade by som mal povedať, že mi nikto nezaplatil za tento článok ani zámerne nepropagujem značku Vichy. Som len spokojným zákazníkom. Šampón rady Vichy Dercos je účinný v boji proti lupinám. Mnou používaný a odskúšaný je určený na suché vlasy, i keď si osobne myslím, že suché vlasy nemám (keď som ho kupoval, mali len na suché vlasy, tak som ho kúpil). Dostanete ho v lekárni za cenu okolo 15 € (raz som kúpil v akcii 1+1 zdarma, čiže ak sa Vám naskytne, neváhajte využiť), na internete sa cena pohybuje od 8-9 € vyššie.

Celý názov tohto šampónu je Vichy Dercos Shampoo Anti Dandruff Dry Hair. Používam ho nasledovne. Keď si všimnem, že mám lupiny, umyjem si s ním vlasy. Do jedného týždňa si ich umyjem ešte 2 krát. Potom po jednom týždni ešte raz. Odporúča sa ho pravidelne používať raz za týždeň, striedať ho s inými šampónmi, no nie je to najlacnejšia záležitosť. Preto kúru ukončím po 4. umytí a mám pokoj od lupín aspoň na dva mesiace.

Vichy Dercos slabo pení, dráždi oči, smrdí a navyše je drahý. Nedá sa mu však zaprieť, že naozaj funguje v boji proti lupinám. Obsahuje aktívne spojenie disulfidu selénia, látky so silným účinkom proti lupinám, a Cohesylu™, spojiva, ktoré sa podieľa na obnove pokožky. Aspoň tak sa píše na obale šampónu.

Návod na použitie podľa Vichy: pri prvom použití nechať pôsobiť 2 minúty, opláchnuť. Pri ďalšom použití jemne masírovať pokožku. Odporúča sa štvortýždenná kúra s aplikáciou 2x týždenne.

Zloženie šampónu Vichy Dercos proti lupinám

Zloženie šampónu Vichy Dercos Shampoo Anti Dandruff Dry Hair je nasledovné: aqua (voda), sodium laureth sulfate, coco-betaine, glycerin, dimethicone, cetyl alcohol, hydroxystearyl cetyl ether, carbomer, CI 19140/yellow 5, citric acid (kyselina citrónová), a ďalšie látky v menšom množstve (napr. selenium sulfid, chlorid sodný, parfum, …). Ak ste precitlivelí na niektorú zo zložiek, šampón nepoužívajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *