Skroťte krepovité vlasy raz a navždy

Nech je leto alebo zima, krepovatenie vlasov dokáže potrápiť nejednu ženu. Rozstrapatený účes pritom nie je problémom len žien s kučeravými a vlnitými vlasmi. Naopak, najrôznejšie tepelné úpravy, neustále česanie, slnko a slaná morská voda veľmi vysúšajú, narúšajú štruktúru vlasov a tie si potom musia brať vlhkosť zo vzduchu, čo má zvyčajne za následok katastrofu. Hlavu hore, existujú osvedčené spôsoby, ako krepovité vlasy skrotiť!

krepovité vlasy

Krepovité vlasy dokážu pekne potrápiť. Ale aj s nimi si môžete poradiť! Pomoc nájdete v tomto článku. © Foto: Colin Roy. Zdroj: www.hji.co.uk

Kozmetika na krepovité vlasy

Lesklé a hladké vlasy sa nezaobídu bez správnej výživy. Pre prevenciu aj boj s zkrepovatením je nutné venovať pozornosť zloženiu kondicionérov, šampónov a ďalších vlasových prípravkov. Oblúkom sa vyhnite kozmetike, ktorá obsahuje sulfáty, alkohol a vôbec príliš veľa chemikálií.

Vhodná je naopak kozmetika hydratačná, proti vlhkosti a s ochranou pred UV žiarením (najmä pre farbené vlasy). Po všetkých stránkach výhodný je tiež sprej na rozčesávanie vlasov alebo zázračná kefa Tangle Teezer. Každému typu vlasov vyhovuje niečo iné, ale ak budete trochu pátrať, určite nájdete vyhovujúce ošetrujúce a uhladzujúce prostriedky. Tie by mali byť bohaté na proteíny. Veľmi prospešný je keratín, ktorý pomáha obnoviť štruktúru vlasov a tým ich posilňuje a vyhladzuje.

Šetrná úprava krepovitých vlasov

V prvom rade je dobré obmedziť žehlenie a fénovanie, a keď už je to nutné, určite použiť kvalitnú ochranu pred teplom. Ideálne tiež žehličky a fény s ionizáciou. Tým zabránite poletovania vlasov a aspoň trochu svoju hrivu skrotíte.

krepovité vlasy pomoc

Aj z krepovitých, poletujúcich a nepoddajných vlasov sa dá urobiť trend. © Stylebistro. Zdroj: www.fashionisers.com

Ak obmedzíte fénovanie, dajte pozor aj na sušenie vlasov bežným froté uterákom. Uterák vsiakne príliš veľa vody. Skúste na sušenie vlasov použiť napríklad staré tričko, to odsaje prebytočnú vodu, ale nezoberie vlasom vlhkosť.

Pri záverečnej úprave vlasov môžete na hrebeň nastriekať trochu laku na vlasy, ktorý tiež pomôže trochu uhladiť a udržať účes tak, ako ho chcete mať. A ak sa s rozježenými vlasmi nechcete hnevať, stiahnite ich do ležérneho drdolu alebo vrkoča, tie sú tento rok veľmi módne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *