Unikátny účes pre malé princezné

Ak hľadáte účes pre vašu dcéru a chcete, aby vyzerala ako princezná z rozprávky, doprajte jej ten pocit a vyskúšajte účes, ktorý vám predstavíme v tomto článku.

Dievčenský účes – malá princezná

uces pre dceru - princezna

Tento účes je inšpirovaný filmovou postavou Prim, mladšej sestry Katniss (hl. postava), z tohtoročného dobrodružného sci-fi trileru The Hunger Games: Catching Fire (Hry o život: Skúška ohňom, plánované vydanie: nov. 2013).

Postup, návod

Budete potrebovať: kefa na vlasy, hrebeň, elastická gumička, lak na vlasy (v prípade potreby).

  1. Vlasy učešte kefou (môžete ich aj nakučeravieť) a vytvorte na temeni cestičku viac v ľavej časti hlavy.
  2. Začnite zapletať vlasy na temeni pri cestičke na pravej strane hlavy, smerom dopredu (tri pramene, z ktorých začínate zapletať sú vedľa seba – každý z nich je pri cestičke). Technikou zapletania je obrátený francúzsky vrkoč (druhý videonávod v našom článku na odkaze) s malou obmenou.
  3. Do vrkoču pridávajte vlasy len zo strany cestičky. Po pár cm sa postupne od nej zapletaním vzdaľujte a vytvorte oblúk smerom k uchu.
  4. Po dokončení oblúku (nad pravým spánkom) začnite pridávať vlasy z oboch strán. Pokračujte v oblúku, až sa dostanete nad pravé ucho.
  5. Ďalej zapletajte šikmo nadol s uhlom cca. 45°, vlasy však budete pridávať už len z hornej časti v menších pramienkoch.
  6. Po tom, ako sa dostanete pod ľavé ucho a pridáte posledný prameň vlasov z ľavej časti hlavy, zatiahnite silnejšie, aby ste sa uistili, že vrkoč bude pevný a pokračujete v zapletaní klasickým spôsobom.
  7. Dokončený zapletený cop zabezpečte gumičkou a ak je potrebné, streknite trochu laku na vlasy.

účes pre malé princezné

Video

Celý postup si môžete prezrieť i na videu (v angličtine):

Zdroj: www.cutegirlshairstyles.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *