Zistite, ako na krepovanie vlasov

Jedným z mnohých spôsobov úpravy vlasov je krepovanie, vďaka ktorému môžete dočasne zmeniť svoj účes, a to bez použitia nožníc alebo chémie. Ak teda premýšľate, čím spestriť svoj účes a dodať vlasom objem, prezradíme vám, ako na to.

Ako na krepovanie vlasov.

Lámete si hlavu, ako dodať vlasom šmrnc a objem? Vyskúšajte krepovanie vlasov! © Michelle Thompson. Zdroj: www.hji.co.uk

Potreby pre krepovanie vlasov

Výhodou krepovania vlasov je to, že potrebujete jedinú dôležitú vec – krepovaciu žehličku. Krepovacie žehličky sú bežne k dostaniu a často sú ich súčasťou aj nadstavce pre narovnávanie vlasov alebo doštičky pre vytváranie rôznych vlasových textúr. Krepovaciu žehličku je nutné používať iba na zdravé vlasy, poškodené a vysušené vlasy by totiž mohla ešte viac poškodiť. Ak nechcete svoje vlasy toľko zaťažovať, podobný efekt dosiahnete tiež, keď si vlasy zapletiete do malých vrkôčikov. Tento spôsob je však časovo podstatne náročnejší, nemá takú trvanlivosť ako pri použití krepovacej žehličky.

Samotné krepovanie

Krepovanie nie je pre skúsenú ruku nijak náročná činnosť. V podstate ide o podobný postup ako pri žehlení vlasov, až na to, že vďaka pôsobeniu tepla nedôjde k narovnaniu vlasov, ale k ich ľahkému zvlneniu. Rovnako ako v prípade žehličky je teda aj v tomto prípade nevyhnutné použitie prípravkov na ochranu vlasov pred horúcim vzduchom. Pri krepovanie je potom najlepšie rozdeliť si vlasy na niekoľko častí a začínať od spodných prameňov. Či nakrepujete všetky vlasy alebo len niektoré pramienky, záleží na vašej fantázii. Pri krepovaní je samozrejme nutné, aby boli vaše vlasy úplne suché. Zároveň nie je najlepšie krepovať vlasy každý deň.

Mnoho možností krepovania.

Krepovanie ponúka veľa možností, napríklad aj kombináciu s vrkočmi. © burnnet. Zdroj: www.pixabay.com

Následná starostlivosť

Keďže sú vlasy použitím tepla veľmi zaťažované, je potrebné sa po krepovaní o vlasy starať vo vyššej miere a poskytnúť im regeneračný šampón a balzam. Nič nepokazíte ani následnou aplikáciou vlasovej masky. Krepovanie vlasov je jednorazová úprava vlasov, a ak sa vám nepáči, nie je teda nič jednoduchšie ako vlasy umyť a vlnky budú preč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *