5 tipov pre krajšie vlasy!

Naše vlasy sú väčšinou jedna z prvých vecí, ktorá upúta pozornosť ostatných. A presne z toho dôvodu vyžadujú naše vlasy rovnakú (ak nie väčšiu) starostlivosť ako iné časti nášho tela. Aj napriek tomu, že sme časovo vyťažení a väčšinu času strávime v práci, v škole alebo pobehovaním po obchodoch, nemali by sme na vlasy zabúdať.

1. STRES môže za väčšinu problémov!

Ako už to tak býva, ak sa vystavíme dlhodobému stresu, môže to mať negatívny dopad na hlavu, nervy, chrbát … A rovnako tak aj na vlasy! Snažte sa preto ušetriť vašu krásu a relaxujte! A aj keď ste veľmi zaneprázdnení, pol hodinka intenzívneho odpočinku počas dňa ešte nikoho nezabila.

2. Vyberajte si najvhodnejšie prípravky!

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad a zdravie našich vlasov sú šampóny, kondicionéry a ďalšie … Samozrejme, že sú tieto prípravky dobré, ale iba ak si vyberiete správny typ podľa kvality vašich vlasov. Ak totiž používate šampón na mastiace sa vlasy a vaše vlasy majú skôr suchšiu kvalitu, vystavujte ich výraznému poškodeniu. Poraďte sa napríklad s kaderníkom o kvalite svojich vlasov a používajte správne prípravky na starostlivosť.

3. Pozor na nesprávne sušenie!

Nie každý má čas nechať si mokré vlasy voľne uschnúť (aj napriek tomu, že je to pre ne práve to najlepšie!) A ak patríte práve medzi týchto ľudí, dajte si pozor na jednu vec: Nikdy nesušte vlasy na najvyššom stupni teploty! Vysoká teplota poškodzuje mokré vlasy a dochádza k ich častejšiemu lámaniu. Najlepšou voľbou pre sušenie vlasov je používať najnižší stupeň teploty.

4. Nechajte si vlasy pravidelne zastrihávať!

Áno, samozrejme každá žena navštevuje niekedy kaderníka, avšak nie vždy za účelom strihaniae. Je pochopiteľné, že ak chcete dlhé vlasy, nechávate si zastrihávať len končeky, ale to je chyba! Striedajte zastrihávanie s dôkladným prestrihaním vlasov a ich skracovaním minimálne o 15 centimetrov. Vaše vlasy budú bohatšie, zdravšie a silnejšie!

5. Pivo je zázračné!

Nemyslí sa tým teraz jeho konzumácia. Kamarátka si minulý rok začala raz týždenne umývať vlasy klasickým „fľaškovým pivom“. A výsledok sa po pár týždňoch dostavil! Jej vlasy sú lesklejšie a na pohľad oveľa zdravšie. Samozrejme nie každému vyhovuje vôňa piva, preto po opláchnutí vlasov touto „kúrou“ aplikujte ešte trochu šampónu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Ako urýchliť rast vlasov? Každá z nás občas zatúži po zmene, a tak sa rozhodneme nechať si narásť naozaj dlhú a bohatú hrivu. Lenže niekedy to nie je tak jednoduché, ako by sa ...
Ako vyberať clip in vlasy? V minulom článku sme si predstavili čo sú to clip in vlasy. V skratke predstavujú pohodlný a dostupný spôsob predĺženia a zahustenia vlasov. Lenže na ...
Zbavte sa vypadávania vlasov – bylinky vám pomôžu Nielen mužov sa týka veľký strašiak, ktorým je vypadávanie vlasov. Ak neveríte prípravkom dostupným na našom trhu alebo ste sa už niekoľkokrát spálili...
Hrebeň alebo kefa? Čo je lepšie pre vaše vlasy? Ku kráse vašej hrivy neprispievajú len kozmetické prípravky. Dokonca aj hrebene a kefy môžu výrazne podporiť kvalitu vašich vlasov. Používate na svoje...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *