5 tipov pre krajšie vlasy!

Naše vlasy sú väčšinou jedna z prvých vecí, ktorá upúta pozornosť ostatných. A presne z toho dôvodu vyžadujú naše vlasy rovnakú (ak nie väčšiu) starostlivosť ako iné časti nášho tela. Aj napriek tomu, že sme časovo vyťažení a väčšinu času strávime v práci, v škole alebo pobehovaním po obchodoch, nemali by sme na vlasy zabúdať.

1. STRES môže za väčšinu problémov!

Ako už to tak býva, ak sa vystavíme dlhodobému stresu, môže to mať negatívny dopad na hlavu, nervy, chrbát … A rovnako tak aj na vlasy! Snažte sa preto ušetriť vašu krásu a relaxujte! A aj keď ste veľmi zaneprázdnení, pol hodinka intenzívneho odpočinku počas dňa ešte nikoho nezabila.

2. Vyberajte si najvhodnejšie prípravky!

Ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje vzhľad a zdravie našich vlasov sú šampóny, kondicionéry a ďalšie … Samozrejme, že sú tieto prípravky dobré, ale iba ak si vyberiete správny typ podľa kvality vašich vlasov. Ak totiž používate šampón na mastiace sa vlasy a vaše vlasy majú skôr suchšiu kvalitu, vystavujte ich výraznému poškodeniu. Poraďte sa napríklad s kaderníkom o kvalite svojich vlasov a používajte správne prípravky na starostlivosť.

3. Pozor na nesprávne sušenie!

Nie každý má čas nechať si mokré vlasy voľne uschnúť (aj napriek tomu, že je to pre ne práve to najlepšie!) A ak patríte práve medzi týchto ľudí, dajte si pozor na jednu vec: Nikdy nesušte vlasy na najvyššom stupni teploty! Vysoká teplota poškodzuje mokré vlasy a dochádza k ich častejšiemu lámaniu. Najlepšou voľbou pre sušenie vlasov je používať najnižší stupeň teploty.

4. Nechajte si vlasy pravidelne zastrihávať!

Áno, samozrejme každá žena navštevuje niekedy kaderníka, avšak nie vždy za účelom strihaniae. Je pochopiteľné, že ak chcete dlhé vlasy, nechávate si zastrihávať len končeky, ale to je chyba! Striedajte zastrihávanie s dôkladným prestrihaním vlasov a ich skracovaním minimálne o 15 centimetrov. Vaše vlasy budú bohatšie, zdravšie a silnejšie!

5. Pivo je zázračné!

Nemyslí sa tým teraz jeho konzumácia. Kamarátka si minulý rok začala raz týždenne umývať vlasy klasickým „fľaškovým pivom“. A výsledok sa po pár týždňoch dostavil! Jej vlasy sú lesklejšie a na pohľad oveľa zdravšie. Samozrejme nie každému vyhovuje vôňa piva, preto po opláchnutí vlasov touto „kúrou“ aplikujte ešte trochu šampónu.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Zaujímavosti o vlasoch, ktoré možno nepoznáte Vlasy. Máme ich takmer každý, počas dňa si ich ani neuvedomujeme no napriek tomu si bez nich nevieme predstaviť náš výzor. Vďaka vlasom, najrôznejším ...
Hrebeň alebo kefa? Čo je lepšie pre vaše vlasy? Ku kráse vašej hrivy neprispievajú len kozmetické prípravky. Dokonca aj hrebene a kefy môžu výrazne podporiť kvalitu vašich vlasov. Používate na svoje...
Clip in vlasy – čo by ste o nich mali vedieť? V dnešnej dobe je dostupných viacero rôznych metód predlžovania a zahusťovania vlasov. Medzi veľmi populárne dnes patria aj clip in vlasy. Hoci nie sú...
Vlasy a spánok – spia vaše vlasy dobre? Žijeme v dobe, v ktorej sme si zvykli na pomerne krátku dobu, ktorú si vyžaduje úprava nášho účesu. No nie vždy to tak bolo. V minulosti sa nosili iné...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *