6 pravidiel na ochranu vlasov pri žehlení

Kulma či žehlička sú skvelými pomocníkmi na tepelnú úpravu vlasov, ktorým dosiahnete vytúžený styling podľa vašich predstáv. Títo pomocníci však dokážu spôsobiť neodvratné poškodenie vlasov a preto je veľmi dôležité dbať aspoň na základné pravidlá pri ich používaní.

Žehlička na vlasy môže dosiahnuť teplotu až 220˚C, pri ktorej sa vo vašej rúre na pečenie práve pripravuje chutný obed. Následkami vystaveniu vlasov neprimeranému teplu sú rozštiepené končeky, strata lesku a lámavosť vlasov. Preto je ochrana vlasov pri žehlení dôležitá.

ochrana vlasov žehlenie

Ochrana vlasov pri žehlení je veľmi dôležitá. © Braun

6 základných pravidiel na ochranu vlasov pri používaní žehličky

Žehlenie vlasov a ich ochrana sa stane hračkou, pokiaľ sa aspoň budete držať nasledujúcich šiestich základných pravidiel.

  1. Žehličku používajte až na vysušené vlasy. Mokré majú totiž oslabenú štruktúru, ktorú teplo poškodzuje.
  2. Ešte keď máte mokré vlasy, aplikujte do nich prostriedok na ochranu vlasov pri žehlení. Dosiahnete tak jeho rovnomerné vstrebanie a taktiež ochranný efekt bude väčší.
  3. Pred kontaktom vlasov so žehličkou si ich rozčešte hrebeňom s riedkymi zubami, aby ste zabránili spečeniu uzlíkov, chumáčov či iných nedostatkov krásy vašich vlasov.
  4. Nepoužívajte na tepelný styling zariadenia s kovovými časťami, tie sa totiž môžu prehrievať a spôsobiť tak ešte väčšie škody.
  5. Používajte len také zariadenia, na ktorých sa dá nastaviť rôzny stupeň teploty. Ak máte husté vlasy zvolíte vyššiu teplotu a naopak ak jemnejšie, nižšiu.
  6. Aspoň raz do týždňa doprajte vlasom dodatočnú výživu buď nejakou modernou kozmetikou na to určenou alebo niektorým z receptov starých mám, o ktorých ešte na našich stránkach budeme písať.

ochrana vlasov pri žehlení

Ak budete dodržiavať zásady na ochranu vlasov pri žehlení, minimalizujete ich riziko poškodenia. © N/A

Samozrejme existujú aj iné faktory, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť kvalitu vlasov. Zbežne spomeňme napríklad dĺžku žehlenia, prípadne kulmovania vlasov. Vlasy by ste nemali vystavovať nadmernej vysokej teplote príliš často. Denné vyrovnávanie a natáčanie vlasov, fénovanie, to všetko spôsobuje oslabenie a lámanie vlasov.

Okrem už spomínaných ošetrujúcich prípravkov im doprajte aj oddych, teda vtedy, ak nikam nemusíte ísť a nepotrebujete sa špeciálne upravovať. Vlasy umyte, ošetrite, či už balzamom alebo maskou, a po opláchnutí nechajte voľne vysušiť.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Starostlivosť o vlasy v zime Nielen naša pleť, ale aj vlasy v zime vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Sú suché, rozštiepené, elektrizujú a strácajú lesk, k čomu nemalým spôsobom pr...
Hrebeň alebo kefa? Čo je lepšie pre vaše vlasy? Ku kráse vašej hrivy neprispievajú len kozmetické prípravky. Dokonca aj hrebene a kefy môžu výrazne podporiť kvalitu vašich vlasov. Používate na svoje...
Ako bojovať proti šedinám Každého z nás raz čaká okamih, kedy objaví prvé šedivé vlasy. Niekoho to čaká v starobe, niekoho už v dvadsiatich, isté ale je, že existujú možnosti, ...
Ako strihať vlasy – strihanie doma v pohode Potrebujete nutne ostrihať seba, kamarátku alebo svoje dieťa? Nemáte ale čas ísť do kaderníctva a čakať tam? Premýšľate nad tým, že sa ostríhate radše...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *