Péče o barvené červené vlasy – rady a tipy

Velké množství žen si v současnosti pohrává s odstínem svých vlasů. Díky těmto experimentům si ovšem vlasy žádají zvýšenou péči. A pokud vás podzimní listí láká k barvení do červeného odstínu, platí zvýšená péče dvojnásobně. Červené vlasy totiž velmi poutají pozornost a je tak snadné všimnout si u nich každé nedokonalosti.

Pro ochranu a zdraví vlasů

Přiznejme si, že barvení vlasům příliš neprospívá, proto je důležité používat vhodné přípravky a udržovat vlasy maximálně zdravé. Bohužel neexistuje mnoho přípravků přímo pro červené odstíny vlasů a je tedy zapotřebí používat alespoň univerzální vlasovou kosmetiku pro barvené vlasy. Dejte si rovněž dobrý pozor na přípravky obsahující sulfáty. Ty totiž mohou vaše barvené vlasy značně oslabit.

Dlouhé rovné červené vlasy.

Dlouhé červené vlasy v účesu Angely Lowery. Foto: © Montana Lowery.

Obzvláště rusovlásky a červenovlásky by si měly dávat pozor na silné polední slunce. Pigmenty červených vlasů jsou totiž velmi citlivé na světlo, což může vést nejen k vyblednutí červené barvy, ale i k poškození vlasů. Z tohoto důvodu se doporučuje nosit pokrývku hlavy, nebo užívat vlasové produkty s ochranou proti UV záření. Zároveň se minimálně týden po barvení vyhýbejte bazénům. Chlorovaná voda by s vaší novou barvičkou udělala krátký proces.

Krátké rusé vlasy.

I krátké vlasy červených odstínů si žádají speciální péči. Účes: Chris Williams. Foto: © Stuart Weston.

Opatrně s barvením

Jelikož má červená barva tendenci se vymývat ve vyšší míře než barvy jiné a vyblednutí či odrosty působí velmi nevzhledně, je potřeba častější dobarvování vlasů, které ovšem způsobuje jejich značné ničení. Nebarvěte své červené vlasy příliš často! Maximálně vždy jednou do měsíce, aby se vaše hříva stačila regenerovat. Každý týden si navíc dopřávejte výživnou masku, která vaše vlasy zacelí a pomůže uchovat červenou barvu vašich vlasů po delší dobu.

Dlouhé vlnité vlasy.

Rusé vlasy vždy budí pozornost okolí. Účes: Bill Tskinaris Foto: © David Mannah.

Jak oživit červené vlasy

Pokud chcete oživit své barvené vlasy (a to je u červených odstínů mnohdy potřeba), můžete vyzkoušet několik způsobů. Jedním z nich jsou přírodní vlasové koupele, které vlasy nezatíží, ale zároveň nebudou ani příliš efektivní. Další alternativou jsou barevná tužidla běžně k dostání v drogeriích. Aplikace tužidla je snadná (doporučuji navléci si rukavice!) a na vlasech vydrží zhruba 4 umytí. Může se ale snadno stát, že vám zabarví oblečení či polštář. Stejně tak můžete využít i velmi populární křídy na vlasy. Ty jsou ovšem vhodné pouze k jednorázovému užití na určité pramínky vlasů. V neposlední řadě je třeba zmínit barvicí šampony, které se aplikují podobným způsobem jako klasické barvy, jsou však k vlasům šetrnější a vydrží až několik týdnů.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest
Vypadávání vlasů – strašák, se kterým se dá bojovat Nadměrné vypadávání vlasů je strašákem mnoha z nás. Vlasy nás provázejí téměř po celý život, ale dříve či později si začneme všímat jejich úbytek. Ten...
Kdy začít stříhat malé děti Už se toho na fórech a v knihách o stříhání malých dětí hodně napsalo. Každá matka má vlastní zkušenost, protože každé dítě je individuální. Většina n...
Zázračné bylinky pro krásné vlasy Často utrácíme značné částky za vlasovou kosmetiku, která je ovšem plná chemických látek. V zimě je navíc péče o vlasy oproti létu dost podceňována. V...
Barvení vlasů hennou – postup, rady, tipy, návod Henna je oranžové až červené barvivo z listů a mladých výhonků tropického stromu Lawsonia inermis. Je známa již víc...
Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o vlasy a jeho autorem je Lucka Vintrová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *