5 minútové rýchle účesy s návodmi

Ranný rituál pred prácou býva v mnohých prípadoch veľmi rýchly. Ráno sa robia len tie najnevyhnutnejšie úkony a utekáme do práce. Ale veľa z nás má prácu, v ktorej nás zovňajšok reprezentuje a musíme sa mu ráno venovať o čosi viac ako obyčajne. Pridajme trošku kreativity a hneď budú naše vlasy pôsobiť reprezentatívnejšie. Na nasledujúce účesy vám bude stačiť 5 minút. A ak ste šikovné, tak aj menej.

Drdolový účes – donut

5 minútové účesy

Reese Witherspoon s drdolovým účesom typu “donut”. © Getty Images

Tento účes sa hodí na každodenné nosenie do práce, ale aj na významné spoločenské udalosti. Je jednoduchý a veľmi pekne vyzerá. Vlasy si vyčešte do vrkoča do požadovanej výšky. Môžete si spraviť cestičku alebo vlasy začesať na hladko. Potom na vrkoč aplikujte pomôcku zo sieťoviny, vyzerá ako donut. Dostať ho v kaderníckych obchodoch, aj v rôznych módnych obchodoch s doplnkami v niekoľkých veľkostiach a farbách. Potom vlasy okolo neho obalíme. Zvyšné vlasy schováme pod donut a pripneme vlásenkami či sponkami. Ak máte dlhé vlasy, zo zvyšných vlasoch zapleťte vrkoč a obtočte okolo donutu. Návody na ďalšie druhy drdolových účesov nájdete v článku 4 účesy s drdolom, ktoré si obľúbite.

Uzol

Je to veľmi podobný účes donutu, ešte jednoduchší a rýchlejší. Začiatok je rovnaký. Vlasy vyčešeme do vrkoča, do výšky akú požadujeme. Vlasy môžeme zapliesť do klasického vrkoča alebo do rybieho chvostu. Prípadne len zatočiť alebo natupírovať. Následne vlasy omotáme okolo gumičky a pripneme sponkami alebo vlásenkami. Ak chceme vzdušnejšiu verziu účesu, vlasy predtým natočíme na kulmu alebo natáčky. Následne postup bude rovnaký.

rýchle účesy do 5 min

Vyčesaný uzolový účes. © N/A

Zapletaný účes

Zapletané vlasy sú stále in. Obzvlášť, keď máte krásne dlhé vlasy, vrkoč vie výborne vyniknúť. Stačí malá zmena a hneď budete vyzerať inak. Vrchné vlasy si trochu natupírujte a začešte dozadu. Asi v polovici hlavy začnite vlasy zapletať až do konca. Zvyšný vrkoč, ktorý ostal trčať jednoducho zatočte a schovajte dovnútra pod vlasy. Pre inováciu môžete vyskúšať vlasy zapliesť do rybieho vrkoča. Nácvik pletenia vyžaduje trochu čas, ale výsledok stojí za to.

Účes banán

Banán je stará osvedčená klasika. Elegantný rýchly účes, ktorý sa hodí takmer každej žene. Vyžaduje si trošku nácviku a zručnosti. Ale keď sa ho naučíte robiť, určite si ho zamilujete. Účes sa hodí ako do práce tak aj na párty, plesy či svadby. Tomuto účesu sme sa už bližšie venovali jednému z predošlých článkov, preto ak chcete vedieť ako účes banán vytvoriť, kliknite sem.

Hniezdo – spoločenský účes

Účes alá hniezdo je v podstate jednoduchý, vyžaduje však trochu tréningu, aby ste ho potom zvládli za 5 minút. Vlasy si pred úpravou natočíme na natáčky alebo na kulmu. Do vlasov si začešeme čelenku. Potom vlasy rozdelíme na menšie pramienky. Každý jeden pramienok natupírujeme, obtočíme okolo prsta a pripneme vlásenkou k hlave. Účes bude podľa toho veľký, na koľko prameňov vlasy rozdelíme. Na konci účes zafixujeme lakom. Vytvoríme krásny look gréckej bohyne. Účes je na svadby ako stvorený.

dámske účesy do 5 minútÚčes “hniezdo”. © lilithmoon.com

Tieto 5 minútové účesy sú veľmi vhodné cez letné dni, keďže vlasy sú vyčesané a vám tak nebude teplo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *