Ako si vybrať správny šampón a kondicionér?

Na trhu, ktorý je preplnený vlasovou kozmetikou, je niekedy veľmi ťažké nájsť produkt vhodný pre určitý typ vlasov. Používaním mnohých rôznych prípravkov a tiež vďaka tepelným úpravám sa objavujú problémy pri poskytovaní vhodnej starostlivosti o vlasy. Nájdite ten správny šampón a kondicionér pre vaše vlasy a vyriešte tak svoju každodennú starostlivosť o vlasy.

Spravný šampón a kondicionér

Základom starostlivosti o vlasy je správny šampón a kondicionér. Nájdite ten, ktorý vám sadne. © Foto: Paul Gill. Zdroj: www.hji.co.uk

Šampón a kondicionér pre suché vlasy

Suché vlasy strácajú elasticitu a pôsobia akosi bez lesku a života. Ak trpíte suchými alebo poškodenými vlasmi, vyhľadávajte šampóny a kondicionéry s krémovejším zložením, ktoré sú bohaté na prírodné oleje (napríklad kokosový či arganový) a proteíny. Výborne pôsobia tiež šampóny s ovseným mliekom. Vyhnite sa šampónom, ktoré obsahujú sulfáty, ktoré vlasy zbytočne vysušujú.

Šampón a kondicionér pre nepoddajné a kučeravé vlasy

Prirodzene kučeravé vlasy si často žiadajú viac hydratácie, preto tiež neoľutujete, ak si zaobstaráte šampón s krémovejším zložením bez sulfátov. Ide o šampóny s nižšou penivosťou, ktoré sa spravidla označujú aj ako “frizz free”.

Kontrole nad vlasmi môžu pomôcť produkty obsahujúce jojobový olej. Makadamiový olej zase hydratuje a zabraňuje vlasom čerpať vlhkosť zo vzduchu, čím sa znižuje efekt poletujúcich vlasov.

Šampón a kondicionér pre väčší lesk

Pre prirodzený lesk a hydratáciu vlasov je vhodné siahnuť po šampónoch, ktoré obsahujú extrakt z magnólie. Magnólia napomáha hydratácii a regenerácii vlasu a ten následne dokáže lepšie odrážať svetlo. Taktiež sú vhodné šampóny a kondicionéry bohaté na prírodné oleje.

Šampón a kondicionér pre väčší objem a silu

Väčší objem a silu dodajú vlasom prípravky, ktoré sa pýšia obsahom proteínov, ako je napríklad keratín či biotín. Ide o proteíny, ktoré vlasom pomáhajú získať silu a zdravší vzhľad. Pre väčší objem skvele pôsobí tiež kozmetika s kolagénom.

Šampón a kondicionér pre mastiace sa vlasy

Ak vás trápi časté mastenie vlasov, príčinou môže byť nános nečistôt na pokožke hlavy. Zvoľte preto čistiace šampóny či šampóny zamerané na vypadávanie vlasov. Po odstránení týchto nečistôt je ideálnym pomocníkom šampón a kondicionér s obsahom žihľavy. Kondicionér avšak vždy nanášajte len ku končekom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *