Revolúcia vo farbení vlasov: Čo je color-melting?

V dnešnej dobe má s farbením vlasov skúsenosti veľká väčšina žien a dokonca aj mužov. Je však nutné povedať, že s meniacimi sa trendmi prechádzajú určitým vývojom i farbiace techniky. Súčasné farbenie vlasov prechádza veľkou revolúciou a celý svet doslova uchvátil trend pod názvom color-melting. Už viete, o čo ide?

farbenie vlasov color melting

Nová technika farbvenia vlasov – color-melting – vás nadchne! © Instagram user @hairbypaigenicole. Zdroj: www.fashionisers.com

Color melting – vylepšené ombré?

Technika color-melting si už vo svete vydobyla takú popularitu, že sa suverénne zaradila medzi hity číslo jeden roku 2016, a pre mnoho žien sa tak stala novou must-try výzvou sezóny. Vyskúšajte ju aj vy!

Názov tejto techniky by sa dao preložiť ako “farebné topenie”, čo môže na prvý dojem znieť až desivo, napriek tomu sa nenechajte odradiť. Ide vo svojej podstate o rafinovanú kombináciu melíru a základnej farby. Rozdiel medzi klasickým melírom a technikou color-melting spočíva vo využívaní širokej palety farebných odtieňov, ktoré umožňujú vytvoriť prirodzený prechod medzi farbami. Dalo by sa povedať, že ide o ombré techniku, ktorá je dovedená k dokonalosti precíznym miešaním farieb, teda nevznikajú žiadne ostré farebné prechody. Farby, ako by sa do seba vpíjali, vytvárajú dokonale prirodzený celok.

Vylepšená technika ombré

Vyšperkovaná ombré technika. © Instagram user @candicemarie702. Zdroj: www.popsugar.com

Vďaka využitiu veľkého množstva farebných odtieňov a tiež ich skúšaniu, ako budú vo výslednej farebnej kombinácii ladiť, musí každá žena počítať s tým, že celá aplikácia potrvá pomerne dlhú dobu. Čím viac odtieňov sa na vlasy aplikuje, tým bude výsledok prirodzenejší.

color melting účesy

Dokonalá kombinácia modrých, zelených a sivých odtieňov. © Instagram user @candicemarie702. Zdroj: www.fashionisers.com

Color-melting a pastelové farby

Miešanie všemožných pastelových farieb je súčasným hitom Instagramu, preto nie je žiadnym prekvapením, že sa tieto dva trendy spojili dohromady. Často tak môžeme obdivovať úžasné farebné kombinácie, ktoré pripomínajú večerné nebo. Nielen ženy, ktoré milujú extravaganciu, si môžu vychutnať úžasný efekt modrých a ružových tónov.

modro-fialový účes

Nočné nebo – modro-fialový účes. © Instagram user @foxwithlocks. Zdroj: www.popsugar.com

color melting ombre účesy

Divoké červenkasté farby v účese s kučerami. © Instagram user @allydestouttt. Zdroj: www.fashionisers.com

Farbenie pre každú ženu

Hoci je toto farbenie spojené skôr s divokejšími odtieňmi, color-melting si samozrejme môže dopriať každá žena. Dokonale vyzerajú aj klasické kombinácie hnedej a blond, alebo dávka medených tónov. Efekt nemusí byť nijako krikľavý, ale každopádne bude očarujúci.

hnedé a blond vlasy účes

Aj klasická farebná kombinácia vyzerá s color-melting skvele. © Instagram user @jennassalon. Zdroj: www.popsugar.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *